Середа, Березень 04, 2015 | RSS-канал

 

Рада не захотіла захистити жінок від підвищення пенсійного віку

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

Верховна Рада відхилила законопроект про 10-річний мораторій на підвищення пенсійного віку для жінок. Авторами законопроекту були депутати фракції БЮТ («Батьківщина»). Не голосувала фракція Партії регіонів у повному складі та Блок Литвина. «Регіонал» Олександр Стоян зазначив, що більшість жінок у 55 років не відчувають, що вони на пенсії і хочуть продовжувати працювати. Як ми вже писали, Україна має намір до кінця 2010 року підвищити пенсійний стаж і почати підвищення пенсійного віку для жінок. Такі зобов’язання взяла на себе влада, напевне, у рамках проекту «Україна для людей».


Рятівники відзначили своє свято

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

17 вересня у ПК «Мі­нерал» пісенними при­вітаннями та словами вдячності відзначали своє професійне свято калуські рятівники. Начальник Калуського районного відділу ГУ МНС Петро Колибабюк наголосив, що спеціалізованою пожежною частиною №7 цього року було здійснено 980 виїздів, з яких 51-на гасіння пожеж, врятовано 13 людей.
У ході святкування за сумлінне виконання професійних обов’язків та з нагоди Дня рятівника подя­ками та грамотами було нагороджено працівників пожежної частини № 7 та Войнилівської пожежної частини №27.


У ВПУ-7 дітей зі зниженим слухом навчають робітничих професій

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

З початку вересня в регіональному навчально-практичному будівельному центрі, який функціонує на базі ВПУ № 7, розпочалось допрофільне навчання учнів випускного класу спецшколи для дітей зі зниженим слухом Калуша з професій монтажника гіпсокартонних конструкцій.
Упродовж року дітей навчатимуть працювати з новітніми матеріалами і технологіями фірми Knauf, яка є провідною в європейській індустрії виробництва будматеріа­­лів, після чого діти отримають серти­фікати цієї фірми.


Розпочалися роботи з вивезення ємкостей, у яких зберігався меланж

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

До 30 жовтня у Ценже­ві буде розформована вій­ськова частина.
Відомо, що буде вивезено 226 одиниць техніки та 4550 тонн матеріально-технічних засобів.
У рамках спільного проекту Україна-ОБСЄ з утилізації запасів меланжу з території складу ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України поблизу села Ценжів вивезено 2 тисяч 200 тонн меланжу. Загальна вартість робіт склала 1 мільйон 726 тисяч гривень, а разом з передачею техніки сягатиме 2 мільйонів гривень.


Кому не спиться уночі?

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

Уже минає другий місяць, як Верховна Рада затвердила доповнення до закону про захист населення від шуму, місяць – як їх підписав президент. Закон набув чинності, хоча мешканці, які мають нещастя жити по сусідству з кнайпами та іншими подібними закладами, вважають таку повільність можновладців неприпустимою. Влітку, коли настає пора бенкетів та весіль, ця проблема актуальна, як ніколи.


Міс Чарівність

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

17 вересня у приміщенні Районного будинку культури відбувся додатковий відбірковий тур на VI конкурс краси та грації «Міс Чарівність-2010», який відбудеться в листопаді цього року. За звання найчарівнішої дівчини цього року змагатимуться калушанки: Галина Кузик, Ірина Шпитальна, Уляна Козолиз, Алла Білоус, Тетяна Яльницька, Ганна Суходол, Софія Мусяк, Юлія Кавецька.


У Калуші буде 25 + 1 виборча дільниця

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

22 вересня у приміщенні міської ради пройшло засідання виконкому. На порядок денний було винесене питання: «Про подання пропозицій до територіальної виборчої комісії». Доповідала начальник організаційного відділу Раїса Антонова. Було вирішено подати пропозицію до калуської міської територіальної виборчої комісії про створення 25 звичайних виборчих дільниць та однієї у Центральній районній лікарні.


З Калуша вивезуть 11,5 тисяч тонн токсичних речовин

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

До кінця поточного року з Калуша вивезуть 11,5 тисяч тонн гексахлорбензолу.
Разом з Кабміном та профільними міністер­ствами опрацьовано відпо­відні матеріали та визначено фінансування робіт з вивезення гексахлорбензолу з території Калуша у розмірі 298 млн грн. Водночас визначено єдиного виконавця цих робіт – державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами».
Наразі для вивезення гексахлорбензолу Івано-Франківська область отримала з державного бюджету 104 млн грн. Наступний транш коштів влада Прикарпаття очікує в жовтні. Відомо, що гексахлорбензол вивозитимуть на утилізацію у Велику Британію.
У Калуші відходи гекса­хлорбензолу розміщувалися на полігоні твердих токсичних відходів, на відведеній ділянці площею 5,12 га.


Не вчіть журналістів працювати,  а вдосконалюйтеся самі

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

Свобода слова. Як часто ми чуємо про неї у ЗМІ?.. Але досвід показує, що саме у них найчастіше її немає. Чому це так? Чому ми, журналісти, не можемо не тільки говорити те, що самі думаємо, але й у своїх публікаціях висвітлювати та друкувати думки і слова інших? Ми ж маємо доносити до людей правду ( іноді й гірку), а не просто показувати кольорову картинку, де яскравими барвами розмальовані штучні образи та написані вигідні для якоїсь установи чи людини слова. Хіба це і є свобода слова?


Тур районної влади селами Калущини продовжується… Люди продовжують його ігнорувати

Пт., Вересень 24, 2010 |

У Калуському районі продовжуються сходи селян, в рамках яких сільські голови звітують про виконану роботу і плани на найближчі 5 років, а також зустрічі керівництва області з жителями краю у рамках виконання розпорядження голови облдержадміністрації №421 від 13.07.2010 року та реалізації програми «Прикарпаття – писанковий край» щодо реконструкції сіл і селищ області. У період з 17 по 23 вересня на Калущині відбулося три такі зустрічі: 17 вересня – у Кадобній, 20 вересня – у Копанках, 22 вересня – у Кропивнику.


Житлові субсидії

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

Як людині дізнатися, чи вона вже автоматично отримала субсидію?
Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги чи ні. У разі призначення у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, міське та районне управління праці та соціального захисту населення кожного місяця до організацій-надавачів послуг подають списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.

Я працюю у підприємця, який виплачує зарплату неофіційно. Чи можна мені отримати субсидію без довідки про доходи?
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні. Так вимагає закон. Якщо людина офіційно ніде не працює – вона повинна замість довідки про доходи надати довідку з Центру зайнятості. Якщо ви не стоїте на обліку в ЦЗ, не впадайте у відчай – напишіть заяву до комісії з призначення субсидій, яка може прийняти рішення про надання вам субсидії без цих довідок.

Яку інформацію необхідно вказувати в декларації про майновий стан для оформлення житлової субсидії?
Необхідно вказати: відо­мості про інше житло, що перебуває у власності або користуванні прописаних разом з вами осіб, а також членів вашої родини, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей); кількість транспортних засобів, які перебувають у власності або володінні вказаних осіб та членів вашої родини (крім автомобілів, отриманих через органи праці та соціального захисту населення); відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні вказаних осіб та членів вашої родини; відомості про витрати на придбання товарів довгострокового вжитку, майна, оплату послуг, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за субсидіями.

Мій син, прописаний у нашому будинку, працює за кордоном. Довідку про свої доходи він надати не в змозі. Що зробити для отримання субсидії?
Відповідно до законодавства, субсидія призначається власнику (співвласнику) житла або наймачу державного чи громадського житлового фонду, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, та їх доходів. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги. Вам потрібно звернутися до вашого місцевого депутата, який складе акт про те, що ваш син дійсно не проживає разом з вами.

Моя дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи враховується соціальна допомога у сукупний дохід сім’ї?
У випадку, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, субсидія призначається на загальних підставах, при цьому до сукупного доходу сім’ї буде враховано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Я вже маю пільги на оплату комунальних послуг як шахтар. Чи можна мені отримати субсидію?
Умови призначення су­б­­сидії для осіб, які вже ма­ють пільги на оплату жи­т­ло­во-комунальних послуг (шахтарі, діти війни і т. д.), не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.


Не роз’їхалися на перехресті

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

22 вересня на перехресті вулиць Євшана та Пушкіна, близько сьомої години ранку зіткнулися ВАЗ-21093 та «Рено Кенгу». ВАЗ належав службі державної охорони.
За попередніми даними, водій «Рено» не помітив «дев’ятку» охоронців, яка з вулиці Євшана перетинала перехрестя. Охоронці ж у свою чергу не помітили доволі не маленький «пікап». На щастя, ніхто не постраждав.


Пожежі у місті

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

У пожежній частині вересень видався доволі спокійним. Хоча велика кількість хибних викликів, які надійшли цього місяця в пожежну частину не дали поспати пожежникам. Протягом вересня в місті Калуші відбулося дві пожежі. 1 вересня на вулиці Б. Хмельницького горіла квартира в багатоповерховому будинку. За попередніми даними, пожежа виникла через необережне куріння в квартирі. На жаль, наші люди й досі нехтують правилами протипожежної безпеки. Друга пожежа виникла 14 вересня на проспекті Лесі Українки: на стоянці горів автомобіль. Причина доволі банальна – коротке замикання електроприладів.


СБУ затримала начальника відділу внутрішньої безпеки податкової за вимагання хабара

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

20 вересня співробітники СБУ в Івано-Франківській області провели два затримання за справою про вимагання та одержання хабара начальником служби внутрішньої безпеки при обласній податковій адміністрації.


ДАІ повідомляє

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

За даними Державто­інспекції за тиждень було зареєстровано 16 дрібних ДТП, жертв не має.


Безперильні під’їзди

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

До відділення нейро­хірургії поступила пані Б. 1972 р.н., яка впала у темному під’їзді, де відсутні перила. У жінки черепно-мозкова травма та струс головного мозку, а також забій грудної клітки. Хто в такому ­випадку повинен відшкодовувати потерпілій збитки?


Упав з труби

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

Нещасний випадок з 10-річним хлопчиком стався 18 вересня. Діти гралися біля труби теплопостачання та по черзі вилазили на трубу, з якої хлопчик і впав. Струс головного мозку, черепно-мозкова травма, перелом лобної кістки – це не повний перелік травм з причиненими необережністю. Мінімум 3 тижні у ЦРЛ та довготривала реабілітація чекає на непосидючу дитину.


Побили стареньких

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

Доволі неприємний випадок стався в селі Яворівка. На сільській зупинці молоді односельчани побили ­подружжя пенсіонерів. Жінку з тяжкими тіле­сними ушкодженнями, переломами ребер, струсом головного мозку та субарахноїдальним крововиливом доставили в лікарню. Справою займаються правоохоронні органи.


«Швидку» викликали?

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

Цього тижня «швидка» виїж­джала на 497 ви­кликів. На жаль, сталося 3 ­летальних випадки. Медики зазначають, що калушани все частіше роблять хибні виклики. Це, звичайно, заважає роботі служби швидкої ­допомоги.


Боявся лікарів і ледь не помер

Пт., Вересень 24, 2010 | Кримінал |

Два тижні тому пан Стасів 1952 р.н. отримав складну черепно-мозкову травму, але за допомогою до лікарів звернувся аж через 2 тижні. Поступив у нейрохірургічне відділення калуської ЦРЛ. Після проведення попередньої діагностики, а також томографії 15 вересня пану Стасіву зробили термінову операцію. На щастя, вчасне втручання лікарів зберегло життя людині. На питання, чому раніше не звернувся до лікарні, чоловік відповів: «Не люблю я ці лікарні…»


Сторінка 253 із 278 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »