П'ятниця, Травень 22, 2015 | RSS-канал

 

Освітяни розпочали святкування

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

Своє професійне свято почали відзначати 29 вересня у ПК «Юність» калуські освітяни.
Начальник відділу за­гальної середньої освіти управління освіти міської ради Ольга Кравчук вручи­ла кращим працівникам грамоти та премії. Привітав освітян і міський голова Ігор Насалик, який також вручив грамоти та грошові нагороди. Святкову атмосферу для присутніх створили танцювальні ансамблі «Мереживо» і «Фламінго», дует «Діалоги» у складі Ігоря та Надії Євенків.


Криза сорокарічних жінок

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

Хто б міг подумати, що сьогодні у сорокарічних, або трохи старших дам – розумних, сильних, здорових, доглянутих (бо це молодь покладаєть­ся на природу, а старші жінки працюють над собою ретельно) – буде темою но­мер один не нове дослідження в косметології, а пенсія.


Продовжено співпрацю із військовою частиною

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

29-30 вересня на Калущині ­пере­бувала де­­­легація підшеф­ної ­ві­­й­­сь­­кової­­ ­частини А2637 ­Ві­й­­­­сь­­ково-Морських Сил Укра­­­їни, яка ­дис­ло­ку­ється в мі­сті Оча­кові Ми­ко­лаївської об­ла­­сті. Де­ле­гацію очолив ко­мандир ві­й­сь­кової ­частини капітан І рангу Віталій Харченко. Калуський район уже 15 років здійснює шефство над цією частиною. Впродовж цього часу Калуським районом надавалась різностороння допомога військовій частині для покращення її матеріально-технічної бази.Цього разу делегація приї­хала на Калущину для підтримки подальшої співпраці та підписання угоди про шефські зв’язки та спів­робітництво між Ка­луським районом та під­шефною військовою частиною А2637 Військово-Морських Сил України на 2010-2015 роки. Окрім ­Калуського району, шефство над цією військовою ­ча­­­стиною здійснюють           м. ­Калуш, Долинський та Ро­жнятівський ­райони.


Споживач повинен відстоювати свої права

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

24 вересня у приміщенні Калуської райдержадміністрації прийом громадян проводив заступник начальника Управління у справах захисту споживачів Івано-Франківської області Володимир Монастирецький. Після прийому він зустрівся із журналістами місцевих ЗМІ та провів прес-конференцію.


Відзначили 100-річчя керівника розвідки УПА

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

Нещодавно в Івано-Фра­нківському Народно­му домі «Просвіта» відзна­чили вечір пам’яті – 100-річчя з дня ­народження військового діяча, кері­вника розвідки УПА Миколи Арсенича. Він був членом ОУН із 19 років. За революційну діяльність у 1937-му був заарештований польською поліцією. Із 1942 року в Українській повстанській армії очолював службу безпеки.


У Калуському районі пройде референдум

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

17 жовтня у Сівці-Вой­ни­­лівській і Мошківцях відбудеться референдум. У бюлетень будуть внесені два питання: «Чи погоджуєтеся ви на бу­дівництво свино­ферми ТОВ «Даноша» на території Сівко-Войни­лівсь­кої сі­ль­сь­­кої ради?» та «Чи згі­дні ви на будівництво гно­­єсховища ТОВ «Даноша» на території Сівко-Во­йнилівської сіль­ської ради?»


День району: все цвіте усмішками, палатками, вишиванками…

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

В неділю, 26 вересня, на Співочому полі села Студінка було тісно від посмішок, пісень та хорошого настрою.  І нічого в цьому дивного, адже Калущина вже втретє відзначала своє свято – День району.


Чарівні витвори дитячих рук

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

26 вересня у виставковому залі нашого міста відбулося відкриття творчої виставки «Чарівні витвори дитячих рук», на якій були представлені роботи вихованців гуртків декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва відділу народознавства Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді. До 26 жовтня тут можна буде побачити прекрасні вишивки, малюнки, вироби з бісеру, макраме та шкіри.


Міська варта слідкує за порядком у школах

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

З нового навчального року у дев’яти калуських школах і гімназії (крім малочисельних підгорецької та хотінської шкіл) за порядком слідкують 32 працівники міської варти. З бюджету на ці ­потреби місто виділяє 20 тис. грн. на місяць. Кожен працівник міської варти приходить на роботу за півгодини до початку уроків, робочий день у нього закінчується після останнього уроку, має своє робоче місце, не впускає в приміщення сторонніх людей, слідкує за тим, щоб на території навчального закладу школярі не палили, не хуліганили, не ображали один одного. Крім того, у спеціальний зошит він записує тих, хто запізнюється на уроки і потім цей список віддає директорові або завучу школи.


Телефон довіри СБУ з питань проведення виборів

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області звертається до громадян області із закликом сприяти забезпеченню законності проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
З метою недопущення фа­льси­фікацій та інших порушень законодавства під час голосування, а також об’єктивного встановлення результатів волевиявлення, СБУ звертає увагу на таке: якщо ви стали свідками незаконного діяння у сфері виборчого процесу, просимо негайно повідомляти про це за телефоном довіри Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.
Телефон довіри Упра­вління СБУ в Івано-Франківській області для звернень громадян з питань ­забезпечення зак­онності виборів депутатів місцевих рад та сільських, ­селищних, місь­ких голів: (0342) 59-03-03.


Наталія Волощук: «Ніколи не прагнула бути схожою на когось»

Пт., Жовтень 01, 2010 | Інтерв’ю |

Ми продовжуємо знайомити своїх читачів з цікавими людьми Калущини. Сьогодні у гостях нашої «Абевегедейки» керівник Калуського центру продажів Приватного Акціонерного Товариства Страхової Групи «ТАС» Наталія Миколаївна Волощук. ТОВ «Інвестиційно-фінансова група «ТАС» заснована у 1998 році і на сьогоднішній день є однією з найбільших та найдинамічніших фінансово-промислових груп України. Ця компанія посіла значне місце у страховій сфері Калущини.
Сподіваємося, наша розмова з Наталією Миколаївною буде цікавою і для вас.


Горіли автомобілі

Пт., Жовтень 01, 2010 | Кримінал |

Пізнього вечора­, 26 вересня, по одній із вулиць Калуша на території автостоянки загорілися два легкові автомобілі «Хюндай соната» та «Мерседес-бенц». Вогнем було знищено мо­торні відсіки автівок, пошкоджено салони. Причина виникнення пожежі з’ясовується.


Юлія Тимошенко: «Вони будують Україну без України»

Пт., Жовтень 01, 2010 | Політика |

Українцям є за що ображатися на Партію регіонів. Те, про що говорять деякі її представники у вищих ешелонах влади, аж ніяк не в’яжеться з позицією чиновника в українській державі. Міністр освіти Д.Табачник якось назвав українську мову «мовою вузького прошарку», а пам’ятник жертвам Голодомору в парку Слави – «фалічним комплексом». Цікаве ставлення Табачника і до Державного прапора: свого часу він переконував, що Державний стяг України має бути… червоним (мовляв, козаки з малиновими прапорами одвіку в бій ходили). А це:  «Галичани практично не мають нічого спільного з народом Великої України ні в ментальному, ні в конфесійному, ні в політичному плані. У нас різні вороги і різні союзники. Більше того, наші союзники, вони ж наші брати, – їхні вороги, а наші вороги – їхні герої (Бандера, Шухевич). Для нас вони – вбивці, зрадники й посібники гітлерівських катів».
(Газета «Известия в Украине», 23 вересня 2009 р.)


Збував наркотики

Пт., Жовтень 01, 2010 | Кримінал |

У селищі Ямниці, що на Тисмениччині, працівники підрозділу бо­ротьби з незаконним обігом наркотиків виявили черговий осередок збуту. У поле зору правоохорон­ців потрапив 30-річ­ний чоловік. Міліціонери пе­рі­одично фіксували ві­зити до його оселі осіб підозрілої поведінки. 28 вересня працівники тисменицької міліції задокументували факти продажу опію ацетильованого, а тому отримали всі підстави для затримання збувальника. Це виявилося справою нелегкою, оскільки господар спустив на них стаффордширського тер’єра, а сам, ­вистрибнувши з оселі через бокове вікно, кинувся навтьоки. Оперативникам вдалося заспокоїти собаку та наздогнати втікача. В оселі затриманого було знайдено 25 грамів марихуани та 8,2 мілілітра ацетильваного опію. Проти затриманого порушено кримінальну справу за незаконне виробництво, зберігання, збут наркотичних речовин та надання приміщення наркозалежним для вживання наркотиків.


Калушанка не змогла потрапити у власне помешкання

Пт., Жовтень 01, 2010 | Кримінал |

26 вересня до пункту зв’язку СДПЧ-7 міста Калуша зателефонувала 68-річна жителька однієї з багатоповерхівок, що по вулиці Молодіжній, з проханням надати ­допомогу у відчиненні вхідних дверей її помешкання. Як з’ясувалося, жінка з однорічною внучкою ви­й­шли з дому на ­прогулянку, а коли ­повернулися та спробували відчинити двері в квартиру – ті ніяк не піддавалися. Виявилося, що верхня засувка на вхідних дверях зачинилася зсередини і мешканці квартири самостійно потрапити додому не могли, тому і звернулися за допомогою до рятувальників. Працівники пожежно-ря­ту­вальної служби, що прибули на місце виклику, за допомогою висувної драбини через балкон третього поверху проникли у вказану вище квартиру та відчинили двері з середини.


Питання соцкультпобуту села влада переклала на «Даношу»

Пт., Жовтень 01, 2010 |

Як вже неодноразово писалося у «ЗВ» на теренах Калущини проходять сходи сільських громад. Вони проводяться згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка №421 від 13.07.2010 року та з метою реалізації регіональних особливостей, програми «Прикарпаття – писанковий край» щодо реконструкції сіл і селищ області. Сільські голови звітують про виконану роботу і діляться планами на майбутнє, а мешканці населених пунктів озвучують свої проблеми. Увесь минулий тиждень був насичений такими зібраннями. Особливістю цьоготижневих зборів сільських громад була достатньо велика кількість людей, які почали приходити на такі збори. Мабуть, районна влада таки звернула увагу на неодноразові публікації у нашому виданні, і почала запрошувати трохи більше людей.


Українські богатирі встановили новий рекорд: вони зрушили з місця 15-тонний винищувач

Пт., Жовтень 01, 2010 | Спорт |

В Івано-Франківську богатирі встановили новий рекорд України, зрушивши з місця 15-тонний МіГ-29. Як передає радіо «Шанс», дійство, під час якого встановлено рекорд богатирями Прикарпаття, проходило на військовому аеродромі і присвячувалося святкуванню 70-річчя авіаційної частини.


Калушани –  бронзові призери

Пт., Жовтень 01, 2010 | Спорт |

З 14 по 19 ­вересня на річці Черемош у ­ра­йоні Вижниці, що в ­Черні­ве­цькій області, проходив чемпіонат України ­серед юніорів і студентів з ­во­дного туризму.  Участь у цьому чемпіонаті взяли і учні Калуського ВПУ-7.
Туристи-водники зма­гались на таких ­ди­­­ста­­­н­ці­­­­­­­­­­ях: ­сл­алом (­коротка ­гонка з ­по­доланням пере­шкод), ра­лі (довга гонка –          6,5 км), рятувальні робо­ти (дії екіпажів з надання допомоги на воді). На дистанції «слалом», виступаючи чотири місним катамараном, учасники збірної команди – учні Калуського училища посіли третє місце.
Підготовкою учнів до чемпіонату України займався заступник директора ВПУ-7, кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму, почесний працівник туризму України Орест П’єх.


Прикарпатці взяли дві бронзи

Пт., Жовтень 01, 2010 | Спорт |

У Криму завершилися молодіжні ігри з боксу. За нагороди боролися близько 300 юнаків та дівчат з 27 регіонів України.
Двоє прикарпатських боксерів вибороли бронзові нагороди. Треті місця у своїх вагових категоріях зайняли іванофранківець Володимир Марценюк та коломиянин Арсен Різун.
Отже, загальний під­сумок Молодіжних ігор для Прикарпаття – чотири медалі. Окрім двох бронзових нагород наших хлопців, золото – в активі Ольги Бряцко, а срібло виборола Галина Спіян. Дівчата тренуються в Коломийському районі.
Вже ­найближчим ­ча­­сом в Україні відбуде­ться кілька боксерсь­ких турнірів. Частина ­наших хлопців візьме в них участь. У Чернівцях пройде Кубок України, а в Харкові відбудеться боксерський Кубок Європи.


Обережно, гриби!

Пт., Жовтень 01, 2010 | Суспільство |

На Івано-Франківщині зафіксовано чимало випадків отруєння грибами. Аби це не повторювалося, необхідно прислухатися до наших порад.


Сторінка 253 із 280 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »