Неділя, Грудень 21, 2014 | RSS-канал

 

Прикарпатці готуються до Кубка Європи з таеквондо

Пт., Вересень 24, 2010 | Спорт |

Прикарпатські таеквондисти готуються до відкритого Кубка Європи з таеквондо, який з 21 по 24 жовтня пройде у столиці Словаччини Братиславі. Очікується, що в змаганнях візьмуть участь спортсмени з 60 країн світу. Вони змагатимуться у трьох видах програми таеквондо: ­спаринг, формальні вправи (туль),та спецтехніка (розбивання ­до­­­­­ш­ок на висоті).
У складі збірної команди України в Кубку приймуть участь іванофранківці Іван Грищук (­вагова категорія до 70 кг), Вікторія Соколовська (до 55 кг) та Наталія Когут (до 52 кг).


Високодетальний знімок Калуша вже в Україні

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

­Американський ко­смі­чний апарат «WorldView-2», запущений 2009 року, на даний момент є одним з основних постачальників нових знімків на територію України. Це – другий супутник в світі за характеристиками сенсору і ­просторового розрізнення 50 см на точку. 
Нещодавно супутник «WorldView-2» з висоти 770 км сфотографував, а точніше відсканував і Калуш. Знімок має високоточну географічну прив’язку, тому його можна використовувати як готову супутникову карту масштабу 1:5000, вимірювати довжину і площу об’єктів прямо на знімку.
За допомогою таких знімків можна полегшити роботу місцевих органів влади, міських комунальних служб, організацій та установ, причетних до інвентаризації земельного фонду міста.


Підмихайля – село під святою горою Михайлівською

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

Нещодавно у ­ку­­­­­­­­ль­турно­му житті ­ра­йону ста­­­­ла­ся ­визначна ­по­дія – ви­­­­­­­­йшла друком ­кни­­жка «Пі­­­дмихайля – село­ під свя­­тою ­го­­рою Ми­хай­лі­всь­­­кою», ­авторами якої ­ста­­­ли молоді до­слід­ники На­­­­дія Руско та Богдан Стру­­тинський.
Окрі­м громади ­села, на пре­­зе­нтації були ­­при­су­тні ­ пре­­­дставники райо­нної вла­ди, а саме: голова Ка­­луської РДА Василь ­Ка­чмар, голова Калуської ра­­­йонної ради Василь Про­копів, сільський ­го­­­­ло­ва Підмихайля Петро­ Кі­наш.


Львів’яни пройшли «Стежками Степана Бандери»

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

На пропозицію Туристичного інформаційно-консультативного центру «Батьківщина Бандери», що діє при історико-меморіальному музеї в Старому Угринові, завдяки ­проекту гро­мадської організації «Банде­рівське ­земляцтво», Львівська міська ­гро­мадська організація «Підкова» розробила про­граму патріотичних екскурсій.


Як мій однокашник працював таксистом у Нью-Йорку

Пт., Вересень 24, 2010 |

(Закінчення)

Мого однокашника Віктора Качмарика (якого ще на першому курсі університету через прізвище охрестили Кошмариком) багато з наших однокурсників запам’ятали зі студентських часів, через те що він постійно ходив усміхненим. Але я його добре пам’ятаю в першу чергу тому, що на другому курсі університету мені довелося жити разом з ним в одній кімнаті гуртожитку.


Інтерв’ю з Марією Денисовою

Пт., Вересень 24, 2010 | Інтерв’ю |

Не так багато у районі та й взагалі на Калущині фахівців і управлінців такого рівня, як Марія Денисова. І соратники по партії (а Марія Іванівна є членом ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, депутатом Калуської районної ради, головою фракції БЮТ у райраді) і опоненти визнають високу освіченість, компетентність, професійність, досконале володіння ситуацією у районі, ділові та людські якості Марії Денисової. І, як правило, дослухаються її порад.


Морське золото

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Уже давно минули ті часи, коли ікру практично неможливо було дістати. Нині цей продукт можна не тільки знайти у будь-якому магазині, а й просто загубитися в різноманітті представлених марок. Незважаючи на популярність, дешевим його важко назвати. Ікра – делікатес, який далеко не всім по кишені. Та все одно більшість з нас традиційно купує її до святкового столу. На жаль, висока ціна не гарантує нам відповідної якості. Виявляється, що навіть такий майже «золотий» продукт часто є фальсифікованим.


Дама здавалась в багаж…

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Поважна дама iз Кардифа (Уельс, Великобританiя) злегковажила. При цьому «пiд­мочила» репутацiю не так собi, як гарячим iспанським прикордонникам. Втiм, нiчого особистого – панi ­просто злiтала на Канари не зi своїм, а з паспортом чоловіка, чого працівники прикордонної охорони чомусь не помiтили. Достеменно вiдомо одне: жодного злого умислу з боку «мужеподiбної» дами не було, – вона просто переплутала документи. Не було пiдступiв i з боку працiвникiв аеропорту – все ж таки даму розмістили у салоні, а не здали у багаж…
А ось про зухвалого туриста з Нiмеччини такого не скажеш. Адже цей жартiвник, вклеївши замість свого зображення у паспорт фото улюбленого спанiеля, проїхав без жодних перешкод мало не пiвсвiту!


Не наступайте пiснi на горло!

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

У чорнiй-чорнiй Африцi, у далекому Свазилендi всена­родне безсоння. Винуваті у такiй катастрофi мiсцевi пiвнi. Рiч у тiм, що через зростання цiн на продовольчi товари міщани завели по домiвках пернатих. А птиця (в особi своїх найкращих представникiв, тобто самцiв), вiдiрвана вiд сiльського середовища i стурбована яскравими лiхтарями, збилася з ритму i зчиняє гвалт не за графіком. Уряд забив на сполох: країна перетворилася на великий курник. Вiдтак державнi мужi дозволили однiй сiм’ї утримувати не бiльше дванадцяти голiв «горлатої худоби», та й то за умови, що серед останньої пiвнiв не буде.
Виняток зробили лише для господи короля. Аби не спав, а думав про народ!


Кiно i нiмцi

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Одна нiмецька родина їз­дить на прогулянки i в ­гастроном на танку. Засiб пересування обладнаний 30-мiлiметровою гарматою (власник­ ­божиться, що в неробо­чо­­му станi) та 8-са­нтиметровою ­захис­ною­ ­бро­­нею. Беруть до танка i дво­рiчного синочка. З такої причини у салонi встановлено дитяче крiсло, а на корпусi налiплено вiдповiдний знак. Зрозумiло, що переваг у такого «авта» достатньо – тут i прiорiтет на перехрестях, i легке звiль­нення улюбленої галяви­ни для пiкнiка вiд небажаних сусi­д­iв, i невимушене паркування без огля­­ду на автовiдвантажувачi та штра­ф­майданчики… Єдине «але» – ви­­­­­­сока витратнiсть пально­го: 50 лi­трiв на 100 кiлометрiв. ­Зате гро­­шi компенсуються престижем. Адже в цiлому свiтi на такому ­та­н­ку, окрiм згаданих нiмцiв, їзди­ть лише один колишнiй ав­стрi­єць – почесний термiнатор Го­ллiвуду i всєя Калiфорнiї Арнольд ­Шварценеггер.


Садівникові на замітку

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Інколи перед збиранням урожаю садівників засмучує така картина: листя і зрілі вже плоди яблуні всуціль укриті брудними розводами або чорнуватими плямами, схожими на грибок, котрий проступає у вологих приміщеннях. Наліт цей доволі міцний, водою його не змити, але щіткою чи мочалкою відтерти можна.


Рецепти від пані Оксани

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Віденський шніцель


Якого мера обрали б калушани, якби вибори відбувалися вже сьогодні?

Пт., Вересень 24, 2010 |

Ось і почалась місцева передвиборна кампанія. Знову нас чекають передвиборні обіцянки, агітація та роздуми на тему, кого ж вибрати у депутати, яким партіям чи людям довірити місто. Боротьба за посаду мера Калуша теж уже стукає в наші двері. І хоча ще жодна людина фактично не зареєструвалася кандидатом на посаду міського голови, журналістам «Західного Вісника» стало цікаво, за кого голосували б калушани, якби вибори міського очільника відбулися вже сьогодні.
Саме з таким питанням ми вийшли на вулиці рідного міста цього разу.


Василь Іванишин: «Хочемо почути, що в селі зроблено і що мрієте зробити»

Пт., Вересень 17, 2010 |

Об’їзди району провладною командою перед виборами під приводом різного роду звітів вже стали нормою. Як правило, звичайні жителі села на такі «звіти» майже не ходять. Та й що вони почують нового від свого сільського голови, життя й діяльність якого щоденно проходить у них перед очима. А от для представників районної влади тут – непочатий край передвиборного політичного піару. Правда, ще б люди зійшлися… Як показала багаторічна практика, – а цей рік теж не став винятком, – порожні зали заповнюють «адмінресурсом», в основному так вони самі ж називають тих представників шкіл та медустанов, котрих «попросили» бути присутніми. Адже на кожних зборах – представник від області. Тільки йому одному невідомо, що крім «запрошених», тих, що самі прийшли, не більше 10%. Та й звідкіля ж тому бідному селянину знати, що висока влада приїде? Ще прийде та щось не так скаже. Тому – ніяких оголошень, нікого «неугодного». 


Сербські побратими відвідали Калуш

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

13 вересня до нас за­вітала делегація з Се­рбсь­­ко­го міста Бачки-Па­ла­­нки, що є містом-по­бра­тимом Калуша. Сербську делегацію, котра складалася з семи осіб на чолі з мером Бачки-Паланки Драганом Бозалом, зустріли калуський мер Ігор Насалик, заступник міського голови Олександр Челядин та секретар міської ради Роман Боднарчук. Метою приїзду гостей є налагодження співпраці в сфері освіти, мистецтва, спорту, економіки тощо. Мер Калуша Ігор Насалик повідомив про подання ним документів до Верховної Ради України з проханням надати нашому місту статусу вільної економічної зони, що відкриє безліч можливостей у співпраці між містами-побратимами.
В ході розмови сербські гості запросили калуських колег до Сербії на 20 жовтня.


У Калуші працюватиме молодіжний виконавчий комітет

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

На засіданні виконкому, що пройшло 6 вересня, начальник управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим повідомив, що у нашому місті буде створено молодіжний виконком. Функціонуватиме він як громадська організація. До складу молодіжного виконкому входитимуть представники молодіжних громадських організацій, віком до 35 років. Подібні органи молодіжного самовря­дування вже створені в Івано-Франківську. Мо­ло­­діжний виконавчий­ ко­мітет виконуватиме тіль­ки­ дорадчі функції при ос­но­вному виконкомі, то­бто діятиме на засадах гро­мадської організації.


Одноразові грошові допомоги отримають 63 калушан

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Згідно з рішенням мі­­­­­­­­­­ськ­­­виконкому, ­одно­ра­зові грошові допомоги з міського бюджету ­отримають 63 жителі міста, які звернули­ся із заявами в управління праці і соціального захисту населення. Загалом для їх виплати потрібно понад 23,6 тис. грн. Розмір допомоги залежить від важкості обставин заявника і коливатиметься у межах від 100 до 1000 грн.
Крім того, прийнято рішення виділити одно­разові грошові допомоги у розмірі 150 грн. сім’ям учасників бойових дій в Афганістані та інвалідам війни в Афганістані. Таку допомогу отримають шестеро осіб.


Готуємося до школи: підручники, зошити, олівці, йодована сіль. Сіль?

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Щоб набиратися розуму, школярам потрібні не лише підручники, але й насичене йодом харчування. Інакше користі від навчання буде небагато.


На 100 місць в дитсадках припадає 116 дітей

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Прийнятий цього року закон України, яким передбачено обов’язкову дошкільну освіту дітей 5-річного віку, створив додаткові труднощі освітянам міста. Як повідомила начальник управління освіти міськради Любов Максимович, проблема полягає перш за все у 100 відсотковому охопленні таких дітей дошкільним вихованням.


Сторінка 253 із 277 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »