Середа, Жовтень 01, 2014 | RSS-канал

 

Румунська делегація відвідала Прикарпаття

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Минулого тижня делегація, в яку, крім інших, входило 10 вчителів Марамурешського повіту Румунії, приїхали до Івано-Франківська, щоб упродовж десяти днів навчатися на курсах підвищення кваліфікації з української мови та літератури. За словами заступника голови ОДА Романа Іваницького, домовленість про стажування в області румунських вчителів, які викладають українську мову та літературу, була досягнута наприкінці липня цього року під час візиту голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка до міста Бая-Маре.


Не дають зарплати, хоч гроші на рахунках є

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У 2010 році спеціалістами управління праці та соціального захисту населення було здійснено ряд перевірок щодо дотримання законів про оплату праці на 38-ми суб’єктах господарювання Калуського району. При перевірці підприємствам, установам і організаціям, які допустили порушення трудового законодавства щодо оплати праці, було надано 158 рекомендацій щодо їх усунення.


Калуш далі шукає інвестора

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Продовжуються роботи з консервації Домбровського кар’єру та рекультивації хвостосховищ. Міська влада Калуша стверджує, що водоносним горизонтам району соляні розсоли не загрожуватимуть лише після проведених робіт. Сьогодні роботи в кар’єрі зводяться до того, щоб не допустити засолення водоносних горизонтів, які рухаються в напрямку водозаборів міста. Завершення цих заходів дасть змогу в майбутньому утримувати задовільну екологічну ситуацію в Калуші. Але не вирішить проблему остаточно.


Коли відключають телефон?

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

«Нещодавно мені без попередження відключили телефон. Працівники вузла зв’язку на моє запитання сказали, що його відключено за несплату. Цікаво, яким повинен бути термін між несплатою і відключенням телефону».
Сергій, м. Калуш


Калуська ЦРЛ повідомляє

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У нейрохірургічне відділення калуської ЦРЛ потрапив житель району Р., який стрибав у воду і забив собі хребет. За словами хлопця після злощасного стрибка самопочуття швидко нормалізувалося, але за кілька днів почався сильний головний біль. Після того, як двічі втратив свідомість, юнак вирішив звернутися до лікарні. Припис лікарів був категоричний: два тижні стаціонару в нейрохірургічному відділенні ЦРЛ та заборона будь-коли стрибати в воду і спричиняти навантаження на хребет.
Другий наш земляк потрапив до відділення нейрохірургії через виснаження організму. Сімнадцятирічний Д. протягом трьох діб вживав лише енергетичні напої та цигарки, «забуваючись» нормально поїсти. Після трьох діб дискотек та інших подібних «міроприємств», юний термінатор знепритомнів. А коли падав, розчерепив голову об бетонну плиту, яка трапилася на його шляху.
Тепер Д. відсипається та від’їдається у нейрохірургії. Лікарі поставили йому діагноз «струс мозку».
Також за останній період збільшилося число людей, які потрапляють на лікарняне ліжко після побиття чи нещасних випадків на виробництві.


Міліція повідомляє

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Заступник начальника міліції в Калуському районі Віктор Керкуш на колегії РДА доповів про виконану роботу щодо профілактики правопорушень та протидії корупції. З початку року до міськвідділу міліції від жителів сіл надійшло 286 заяв. На території Калуського району було скоєно 86 злочинів, з них 3 особливо тяжкі (2 злочини вже розкрито).
Також Віктор Керкуш зазначив, що актуальною для Калущини залишається проблема неналежного виконання батьками своїх батьківських обов’язків та жорстокого поводження з дітьми. Цього року вже було виявлено три такі факти, один з яких просто жахливий: батьки споювали своїх неповнолітніх дітей. Тепер їх буде позбавлено батьківських прав, а дітей, напевне, передадуть в інтернат.
Проблемою району є також недостатня кількість дільничних інспекторів. При нормі 1 інспектор на 3-5 тис. жителів села, на Калущині один дільничний обслуговує в середньому 9 тисяч жителів.


Борг з податку за землю зріс

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Калуський виконком розглянув питання про стан сплати земельного податку та оренди підприємствами та підприємцями міста.


Як харчуватимуться калуські школярі

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

6 вересня на засіданні Калуського виконкому було прийнято рішення про виділення коштів з міського бюджету на безкоштовні обіди для школярів міста. З 7 вересня по 30 грудня 2010 року безкоштовні сніданки та обіди для 48 учнів калуських шкіл та гімназії (до них відносяться діти-сироти­ та діти позбавлені батьківського піклування) ко­штуватимуть ­місь­кому бюджету 6 грн. 30 коп. на дитину, або 302 грн. 40 коп. на один день. Для 180 учнів 5-11 ­кла­сів з малозабезпе­че­них­ ­сі­м­ей­­ безкоштовні ­обіди ­­­­­по­­тре­­бу­ва­тимуть 3 грн. 50 коп. на дитину, що ­обій­­де­­ть­­ся­ місь­кому ­­бю­­­­­­­­д­­же­­­­­­­­ту­ в 630 грн. на день. І від­пові­д­но бе­з­ко­што­вні­ сні­­данки для 2728 учнів 1-4 класів шкіл мі­ста ­обходитимуться мі­сту в 9548 грн. на один день.


Калуш розвивається шаленими темпами. Район пасе задніх

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Як повідомило газету «Західний Вісник» Головне управління статистики, в період за ­січень-червень поточного ­року у розвиток економіки Калуша вкладено 441,6 млн. грн. капітальних інвестицій, з них 173,1 млн. грн. – інвестиції в основний капітал.


Для порятунку затонулого бульдозера залучили івано-франківських водолазів

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Два дні знадобилось для того, щоб витягнути з розсолу хвостосховища №2 Калуського калійного заводу бульдозер, що належить фірмі, яка провадить роботи зі зведення захисної дамби навколо сховища, яке знаходиться на території Калуської промзони.


Музична освіта в Калуші не подорожчає

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Новий навчальний рік розпочався не тіль­ки в за­га­ль­ноосвітніх шко­лах мі­ста, але й в муз­ичних. ­Та­­ких­ шкіл у Калуші є дві, і в них ­музич­н­­ій гра­­­мо­ті навчаються ­бі­льш­­ ніж ­вісімсот дітей. В порівнянні з ­мину­лим роком розмір плати за навчання в музи­чних школах­ міста не зм­інився і становить: ­фо­­ртепі­ано – 33 грн./міс., гі­та­ра – 30 грн./міс., баян­, ако­­рдеон, сольний спів – 24 грн./міс., струнно-сми­чкові ­інструменти – 22 грн./міс. Діти з бага­то­дітних чи мало­за­без­пе­чених сімей, діти-інваліди, діти-сироти навчаються ­безкоштовно. 50-прцентну пільгу матимуть діти-напівсироти; діти, батьки яких є інвалідами; переможці міжнародних, всеукраїнських та регіо­нальних конкурсів, воло­дарі гран-прі та 1-х місць обласних фестивалів та конкурсів.


Ремонтуватимуть школи

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

На засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було затверджено перелік незапла­нованих ремонтних ро­біт в навчальних закладах міста. Як зазначила начальник управління осві­ти Любов Максимович, необхідність таких позапланових робіт пов’язана з поганими літніми погодними умовами. На всі роботи – а це переважно ремонти покрівель – буде витрачено 842 тис. грн., які передбачені загальним фондом бюджету.


У районі неврожай картоплі

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Осінь – пора збирання врожаю і підведення підсумків роботи виробників сі­ль­сь­когосподарської продукції. За словами начальника управління агропромислового ро­звитку Калуської рай­держадміністрації Богдана Мудрика, в цьому році всіма категоріями господарств Калущини засіяно 21,2 тис. га сільськогосподарських культур, з 27,1 тис. га наявної у районі ріллі.


На Загір’ї пройшли фестини «Ой роде наш красний»

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Чергові фестини «Ой роде наш красний» пройшли минулих вихідних в житловому масиві Загір’я.  Організаторами такого заходу виступили управління культури міськвиконкому та аматори Народного дому «Просвіта» мікрорайону Загір’я. До участі у святкуванні було запрошено отця Андрія Челядина, який благословив свято, а також хор «Загір’я».


Смерть через «Однокласників»

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Микола Ш. вбив себе та свою доньку, якій було всього лиш 2 роки і 10 місяців, побачивши, що його дружина переписується з якимось чоловіком на сайті «Однокласників».


Офіційна делегація Прикарпаття презентувала нашу область у Швейцарії

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

6-7 вересня офіційна деле­гація Прикарпаття, яка, на чолі з головою обласної ­держав­ної адміністрації Михайлом Вишиванюком, представила еконо­мічний, інвестиційний і культурний потенціал Івано-Франківсь­кої області у посольстві Укра­їни Швейцарської Кон­федерації у місті Берні в межах офіційного прийому з нагоди 19-ої річниці незалежності України.
В ході візиту делегація про­вела зустріч з Державним канцлером Петером Грюненфедером, міністром фінансів та ресурсів Роландом Броглі та ке­рівни­ком відділу зовнішніх зно­син та стратегічного ­планування кантону Аргау Даніелем Брендлі.


На Івано-Франківщині міліція розкрила збройний напад на відділення банку

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Івано-Франківська міліція розкрила збройний напад на Болехівське відділення одного з комерційних банків. Під час пограбування двоє молодих людей посеред білого дня зайшли в приміщення фінустанови і, погрожуючи працівникам банку пістолетами, відкрито заволоділи готівковими коштами.
Як згодом було з’ясовано, з­л­о­­вми­сники втекли з місця ско­єння злочину на автомобілі. За півтора тижня копіткої роботи в ході проведення комплексу оперативно-розшукових заходів міліціонери вийшли на слід зловмисників. Ними виявилися мешканці сусідньої Львівської області.
На сьогодні один зі спів­уча­сників розбійного нападу затриманий і перебуває під варто.
Особу іншого підозрюваного також встановлено, тепер проводяться заходи щодо його затримання.


У Івано-Франківську хочуть ввести комендантську годину

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Управління Міні­стерства внутрішніх справ у Івано-Франкі­вській області пропонує обмежити перебування непо­внолітніх на вулицях обласного центру у вечірній час.
Нічні прогулянки підлітків збільшують шанси вчинення ними протизаконних дій. Відтак, введення комендантської години дозволило б і батькам, і правоохоронцям принаймні ввечері бути спокійними за дітей.
Зазначимо, деякі укра­їн­ські міста вже ­запровадили ко­мендантські години для непо­вно­літніх – їм заборонено перебувати ввечері без нагляду дорослих в громадських місцях та транспорті.


В школах України вилучено підручники з історії України для 5-го класу.  Натомість друкують нові, «в

Пт., Вересень 10, 2010 | Політика |

Вже цього року Міносвіти вирішило оновити посібники з історії України для п’ятикласників. До них внесені суттєві змістові правки. Всі старі підручники в школах вилучено і в спішному порядку друкуються нові. Вперше за 19 років п’ятикласники починають навчальний рік без підручника історії. На черзі – новітня історія для 11 класу, яка має бути «виправлена» до наступного навчального року…
Почавши з освіти, Україною тихо, але впевнено крокує контрреволюція, охоплюючи все більше сфер суспільного життя. Нашу Батьківщину потихеньку вертають назад в «совєцкій союз», нівелюючи як боротьбу за здобуття незалежності, так і Помаранчеву революцію, прибравши зі шкільного підручника історії навіть згадку про останню.


За вбивство кандидата у народні депутати отримали 25 тис. доларів

Пт., Вересень 10, 2010 | Політика |

22 серпня 2010 року співробітники СБУ в Івано-Франківській області затримали ще одного зі співучасників вбивства кандидата у народні депутати України Миколи Шкрібляка.


Сторінка 253 із 274 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »