П'ятниця, Травень 27, 2016 | RSS-канал

 

Фінанси резервного фонду України перетворили Калуш на зону екологічної катастрофи

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

Минув рік з того часу, як виборці Калуша на місцевому екологічному референдумі надали можливість екологічним аферистам-держслужбовцям впровадити схеми системного розкрадання державного бюджету, особистого збагачення під прикриттям «добрих справ для громади», а саме віртуального покращення екології та псевдопіклування про здоров’я пересічних громадян.


Співпраця обласної ради з місцевими ЗМІ

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

20 січня в обласній раді відбулася зустріч голови ­ради Олександра Сича, його першого заступ­ника Василя Гладія, керівників окремих управлінь ради із представниками масмедіа області.
В ході розмови було запропоновано співпрацю обласної ради з друкованими засобами масової інформації, які діють на теренах Івано-Франківщини. Для цього, за словами голови ради, будуть виділені спеціальні кошти на фінансову підтримку видань.
Нагадаю, що 4 січня депутатами обласної ради було затверджено програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2011-2015 роки. Одним з основних завдань даного документа є повне та оперативне висвітлення через ЗМІ подій соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного і духовного життя України та області, діяльності обласної ради та її органів. До цього робота з масмедіа була прерогативою ОДА, яка теж надавала їм фінансову підтримку, заздалегідь поділивши на «угодних»  та ні. Для перевірки цього факту редакція нашої газети навіть направляла кілька листів із проханням надати фінансову підтримку й нашій газеті, проте, через статті з критикою влади, ми в число «угодних» таки не потрапили.
Сьогодні ситуація змінилася, обласну раду представляють демократичні сили і журналісти матимуть змогу, на відміну від ЗМІ багатьох інших областей, об’єктивно й демократично висвітлювати події, отримувати інформацію з перших вуст і правдиво доносити її до жителів нашого краю.


Зйомки мюзиклу довелося відкласти

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

Погодні умови стали причиною затримки зйомок калуського мюзиклу «Ніч перед Різдвом» за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Про це розповіла директор палацу культури «Мінерал» Алла Терещенко:
– Справа в тому, що ­багато сцен фільму необхідно зніма­ти надворі,– пояснює Алла Феліксів­на.  – Та сніг ­розтопився, і хоча на календарі Різдво, виглядає, ніби Великдень.  Мусимо чекати, коли повернеться справжня зима. У зв’язку з цими обставинами, працювали останнім часом над сценами в приміщенні. Наразі близько 50% роботи виконано.
Нагадаємо, нещодавно за участі колективів палацу культури «Мінерал» та фіналістів конкурсу «Калуш має таланти» розпочалися зйомки фільму «Ніч перед Різдвом». Знімальні роботи проходять у мальовничому гірському селі Вишків, що на Долинщині.


Різдво у колі друзів

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

Уже третій рік поспіль з ініціативи мистецької агенції «К.В.П.» у нашому місті проводиться святкова програма «Різдво у колі друзів».
2009 року організатори концерту намагалися донести до глядачів просту істину про те, що будь-хто, де б він не був, може зробити хоча б щось в ім’я добра своїми звичайними справами. «Різдво у колі друзів – 2010» мало на меті підкреслити ідею об’єднання, адже саме в єдності – наша сила.
Цьогорічна програма «Різдво у колі друзів», яка відбулася 15 і 16 січня у ПК «Юність», повинна була наголосити на найціннішому, що було і є в нашому місті, – це його люди, доказом чого є досягнення тих калушан, які понесли славу про наше місто далеко за межі України.
Як підтвердження, цілком доречними були відеопривітання уродженців Калуша, що лунали з широкоформатного екрану в перерві між виступами учасників концерту. Щирі побажання калушанам адресували: Василь Федоришин – заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон України, Європи, призер багатьох чемпіонатів світу, Мирослав Левицький – відомий український композитор, піаніст, лідер гурту «Брати Блюзу», єдиний володар гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» за весь час його існування та Юрій Іздрик – відомий український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проекту «Четвер», один із креаторів станіславського феномену.
Пісенні твори присутнім дарували: наймолодша учасниця концерту, 4-річна Софійка Валага, дует у складі Соломії Жекало та Христини Дутчак, гурт «Смак небес», камерний хор «Тавор»; гості: автор пісень та виконавець Сергій Лаврик, відомий у мистецьких колах музикант та виконавець Василь Кондратюк, композитор, автор понад 300 пісень та музики до кінофільмів Олег Майовський та гурт з Лондона «The Life Band», який визначає свій музичний стиль, як поєднання духовності та чуттєвості з неповторним і живим звуком.
Вразила глядачів і віртуозна гра на фортепіано уродженки Калуша, учасниці захоплюючого проекту телеканалу «1+1» «Танцюю для тебе», юної, але безперечно талановитої Оксанки Горецької. А її виступ разом саксофоністом гурту «Брати Блюзу» Олегом Левицьким не залишив байдужим нікого.
Запальними оплесками присутніх у залі завершилася інструментальна композиція «Різдвяна джига», яку разом виконали учасники програми: Захар Валага (скрипка), Микола Околович (віолончель), Назар Перегіняк (ударні), Богдан Ткаченко (соло-гітара), Джеймс Біт (бас-гітара), Алекс Монтакю (клавішні).
Родзинкою недільного «Різдва…» стала концертна програма співака, композитора та аранжувальника, переможця проекту «Шанс» Павла Табакова «Різдво для двох».
Якщо проведення цьогорічного «Різдва у колі друзів» охарактеризувати словами, та найкраще сюди підійдуть ті, що належать Матері Терезі: «Життя – це можливість. Скористайся нею. Життя – це краса. Захоплюйся нею. Життя – це мрія. Здійсни її. Життя – це пісня. Доспівай її до кінця. Життя таке чудове. Не змарнуй його. Це твоє життя! Виборюй його!»
Світлана ЯКИМЕНКО


Івано-Франківська область продовжує дивувати складністю екологічної ситуації

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

За рівнем шкідливих речовин в атмосфері Богородчанщина випередила Калуш та Івано-Франківськ. Про це повідомляє news.if ua, посилаючись на інфор­ма­цію облдержадміністрації. ­Вза­галі, як йдеться у повідом­ленні, в області складна екологіч­на ситуація. Вона зумовлена як забрудненням від великих підприємств, розташованих у регіоні, так і транскордонними переносами з Центральної та Східної Європи: лише з Катовіце-Краківського регіону Польщі на територію нашої області щороку надходить 30 тис. тонн сульфатної сірки, 20 тис. – амонійного азоту, 10 тис. – нітратного азоту, а разом з ними – велика кількість ін­ших хімічних елементів. В Івано-Фран­ківську також виявлено значне шумове та електромагнітне забруднення.


А ти знаєш, звідки походить слово «мило»?

Пт., Січень 21, 2011 | Корисно знати |

Легенда свідчить, що слово «мило» у латинській мові (лат. sapo) походить від назви гори Сапо в Стародавньому Римі, на якій збирався тваринний жир і змішувався з деревною золою багаття. Отримана маса змивалася дощем до глинистого ґрунту берега річки Тібр, де жителі прали білизну і, звичайно, спостережливість людини не упустила того факту, що завдяки цій суміші прати одяг набагато легше.
Археологи встановили, що вже 6 тисяч років тому існувало досить налагоджене виробниц­тво мила з лужної солі, рослин, золи, тваринних жирів.
В античному світі мило з козячого або телячого жиру з домішками золи бука було трьох видів: тверде, м’яке і рідке. Ним можна було не тільки ­вмиватися, але й фарбувати волосся в жовтий, рожевий або червоний кольори.
Галли, що населяли територію сучасної Франції, використовували для створення зачісок зі свого довгого волосся особливу суміш рослинного масла і червоної земляної фарби. Варто було потрапити воді на суміш, як утворювалася густа піна. Її залишалося змити – і ось воно, чисте, блискуче, об’ємне волосся!
Скіфські жінки робили мийний порошок з деревини кипариса і кедра, потім змішували його з водою і ладаном. Цією ніжною маззю, що мала витончений аромат, вони натирали все тіло. Потім видаляли розчин шкребками, і шкіра ставала чистою та гладкою.
Хоча мило вже було винайдено, багато народів ще довго продовжували користуватися лугом, бобовим борошном, клеєм, пемзою, ячмінною закваскою і глиною.
Знаменитий арабський лікар Ібн Сіна, який жив у XI столітті, радив користуватися милом тільки для обмивання хворих на проказу. Здоровим же він пропонував глину.
У середні віки основними постачальниками мила в Європі були міста Неаполь і Марсель.
У 1399 році в Англії король Генріх IV заснував орден, особливим привілеєм членів якого вважалося… миття в лазні з милом.
В Англії довгий час під страхом смерті члену гільдії миловарів заборонялося ночувати під одним дахом з майстрами інших ремесел – щоб той не видав таємниці виготовлення мила.
У другій половині XVII сто­ліття у Франції був виданий ко­ро­лівський указ, що дозволяв варіння мила тільки в літній час і лише з попелу та оливкової олії.
У Росії мило почали робити за часів Петра I, але аж до середини XIX століття ним користувалися тільки вельможі. Селяни прали і милися лугом – деревну золу заливали окропом і розпарювали в грубці.


З душу – в лікарняну палату!

Пт., Січень 21, 2011 | Корисно знати |

Якби Корній Чуковський написав свій твір «Мийдодір» у наші дні, то, перш ніж дорікати головному герою за неохайність, умивальник би, швидше за все, замислився. А що як хлопчик не користується милом та іншими очисними засобами, щоб елементарно залишитися здоровим і живим?


«Зорепад подарунків» ощасливив читачів «Західного Вісника»

Пт., Січень 21, 2011 | Суспільство |

Читачі «Західного Вісника» не лише отримують цікаву та правдиву інформацію, а й мають можливість виграти цінні призи. У неділю, 16 січня, в ресторані «Асторія» відбувся розіграш призів акції «Зорепад подарунків». Учасниками акції стали читачі газети, які передплатили «ЗВ» на 2011 рік та надіслали копію квитанції про річну передплату до нашої редакції. Розіграш призів – це своєрідний подарунок для улюблених читачів, подяка за те, що залишаються разом з нами.


Дорогі краяни!

Пт., Січень 14, 2011 |

Прийміть найщиріші вітання та сердечні побажання з нагоди Старого Нового року та свята Богоявлення Господнього!
Саме у ніч з 13-го на 14-е січня українці відзначають Старий Новий рік – рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке виникло в результаті зміни літочислення після 1918 року.
І хоча здавалося, що всі вже втомилися і від свят, і від застіль, проте Старий Новий рік приходить тихо і нагадує нам, хто ми є. Це – наше свято, яке краще було б називати таки Щедрим вечором, щоби позбавити його хоч і звичної для нашого вуха, але все-таки абсурдної двозначності «старий-новий».
Він приходить услід за Різдвом – найбільшим релігійним святом усіх християн, коли душа звільняється від земного, очищується і поринає в осягнення дива народження Бога. На Різдво немає місця земним клопотам і турботам.
Щедрий вечір – магічне свято, де все спрямоване на те, щоби вблагати Бога дати добрий урожай, гарний приплід, достаток у домі. Адже, як кажуть старі люди, в цю ніч небеса відкриваються над землею і вищі сили стають ближчими та доступнішими нам… Тож можна просити все, що завгодно.
Цього ж дня ми вшановуємо і пам’ять Святителя Василія Великого.
19 січня православний світ відзначатиме ще одне велике християнське свято – Богоявлення Господнє. Для нас усіх це день світлої радості та духовного очищення. Це свято нагадує нам про те, як важливо зберігати свою внутрішню чистоту. Адже про тіло ми дбаємо щодня, але в буденній суєті часто забуваємо про душу. А вона теж потребує очищення, бо тільки коли душа та тіло єдині, ми можемо знайти гармонію життя.
Тож, любі наші читачі! У ці дні нам хочеться побажати всім щастя, радості та духовної величі. Нехай Щедрий вечір надихне вас на добрі справи в ім’я рідного краю та незалежної України! Бажаємо вам, щоб у вашому домі на Старий Новий рік стіл вгинався від страв, а ви, продовжуючи традиції наших предків, змогли покликати гостей, друзів і сусідів на щедре частування! І нехай всі ваші печалі та невдачі залишаться в старому році, а до нового ви ввійдете з новими силами та вірою в краще майбутнє, щоби прожити його в мирі, злагоді і добробуті!
Також вітаємо усіх Василів і Василинок, Васильовичів і Василівен з іменинами.
А в ніч на Водохреща загадайте будь-яке бажання і нехай воно обов’язково здійсниться. Вірте у дива, і вони наблизять вас до заповітної мрії.
Хай ваші душі не знають поневірянь, а серце огортає тільки спокій. Нехай у ваших родинах панує мир та злагода, а йорданська свята водичка додасть всім здоров’я міцного і доброї наснаги до праці!
Веселих свят!
З повагою, колектив газети «Західний Вісник»


Позбавлення Бандери звання героя є злочином проти нації

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

Судове рішення щодо скасування наказу Президента про присвоєння звання Героя України Провіднику ОУН Степанові Бандері вступило в дію.


Бюджет проїдання чи бюджет недоїдання?

Пт., Січень 14, 2011 |

Проблема місцевих фінансів є найбільш складною у розвитку місцевого самоврядування. Наявність у територіальної громади фінансових ресурсів, достатніх для вирішення питань місцевого значення, і визначає реальність місцевого самоврядування. Адже місцевий бюджет – це основний фінансовий інструмент, згідно з яким функціонує місто, село, район, область.


Роздуми з сесійної зали

Пт., Січень 14, 2011 |

10 січня у залі засідань Калуської РДА відбулося друге засідання другої сесії Калуської районної ради VI демократичного скликання, на яке було винесено аж 20 питань.  На сесії були присутні депутати районної ради, її голова Василь Дзундза, його заступники та в.о. голови РДА Василь Турчин, селищний і сільські голови, керівники установ та організацій району, журналісти. Також з робочим візитом завітав заступник голови обласної ради Остап Дзеса.


Пожежа неподалік електрощитової

Пт., Січень 14, 2011 | Кримінал |

У понеділок в Калуші по вулиці ­Коновальця виникла пожежа. На від­кри­тій території біля електро­­щитової загоріла­ся закинута будка. Пожежникам вдалося вчасно приїхати на місце події і тому ­займання не призвело до суттєвих матеріальних втрат, потерпілих або тра­в­­мованих також не­має.
Шановні мешканці м. Калуша та Калуського району! Калуський РВ головного управління МНС звертається до Вас із проханням бути обережними у поводженні з вогнем, дбати про безпеку свого життя та життя тих, хто вас оточує.


Податківцям дозволили забирати борги просто з каси

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

Відтепер спів­робіт­никам Державної подат­кової служби України для від­­шкодування подат­кового боргу дозволяєть­ся вилучати у платника по­датків готівку, виявлену в його касі.
Це закріплено постановою Кабінету міністрів №1244 «Деякі питання реалізації ст. 95 Податкового кодексу України», текст якої оприлюднено на урядовому веб-сайті.
«На рахунок погаше­н­ня податкового ­боргу на­правляється ­також готівка, виявлена пра­цівни­­ками Державної податкової служби в касі платника податку, в тому числі у ящику реєстратора розрахункових операцій і в інших місцях зберігання коштів», – йдеться у документі.
У цій постанові зазна­чається також, що сума готівки, яка підлягає вилученню, не повинна перевищувати суму податкового боргу.


Горіли дошки на горищі

Пт., Січень 14, 2011 | Кримінал |

Займання дощок на горищі приватного будинку в Калуші мало не при­з­вело до серйозної пожежі. Напередодні Різдва до Калуського РВ ГУ МНС надійшло повідомлення про те, що в Калуші по вулиці Паркова в приватному будинку на горищі горять дошки.
Виїздом на місце встановлено, що в перекритті між 2-им поверхом і горищем двоповерхового житлового будинку сталося коротке замикання. На щастя, пожежу вдалося вчасно ліквідувати.  Потерпілих та травмованих немає.


Біль покинутого серця, або за тридев’ять земель по копійку на хліб

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

Із чого починається суспільство? Відповіді на це питання можуть бути досить різноманітними. Однак важко сперечатися з тим, що в основі суспільства лежить сім’я. Тому кожна держава визначає своїм стратегічним пріоритетом збереження сімейних цінностей як гарантії здорового суспільства. «Лихо України в тому, що нею правлять ті, кому вона не потрібна» –  саме з цих слів Михайла Грушевського мені хочеться розпочати свої роздуми про українських заробітчан за кордоном…


Передбачається різке зростання цін на комунальні послуги

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

Національна комісія регулювання електроенер­гетики починає ­процедуру перегляду тарифів на електро­енер­гію для населення. Згідно з обґрунтуванням ­про­­екту Прогнозного ­бала­н­су електро­енергії, палива і витрат енергогенеруючих компаній на 2011 рік, уряд України розглядає можливість двократного збільшення цін на електроенергію, що відпускається для потреб населення, з квітня, а далі – на 39 % із серпня 2011 року. Нагадаємо, що з 1 січня у Калуші вже зросли тарифи на воду, а на останній сесії мер міста Ігор Насалик оголосив, що незабаром будуть підняті ціни на всі комунальні послуги. 


Підвищення тарифів ЖКГ обійдеться українській родині у 1700 гривень

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

У 2011 році середні витрати кожної української сім’ї на комунальні послуги зростуть до 1700 гривень. До такого висновку дійшли у Національному форумі профспілок України.
Ці розрахунки були зроб­лені на підставі офіційної ін­фор­мації про плани уря­ду що­до підвищення тари­фів на тепло на 35 % з 1 січня, на газ – на 50 % з 1 квітня, на електро­енергію – на 100% із квітня і на 39 % – з 1 сер­­пня.
При цьому, як стверджує го­лова форуму ­Мирослав ­Якибчук, підвищення соціаль­них виплат у бюджеті поточного року фактично заморожено, а перспектив зростання зарплат та кількості робочих місць в Україні профспілки також не бачать. Таким чином, українці будуть витрачати гроші тільки на комуналку більш швидкими темпами, ніж зростатимуть їхні доходи.
Якибчук також зауважив, що малозабезпеченим українцям не варто розраховувати і на механізм комунальних субсидій, який в уряді називають компенсаційним способом при підвищенні тарифів, оскільки, за даними профспілок, дозвіл на житлові субсидії отримає лише третина від тих, хто за ними звернеться. Згідно з результатами опитування Інституту Горше­ніна, більше ­половини громадян України (56,3%) відчувають труднощі з оплатою послуг ЖКГ. При цьому ще восени в уряді заявили, що підвищення якості комунальних послуг не буде, оскільки на це немає грошей.


Єдиний податок підприємці зобов’язані сплатити не пізніше 20 січня

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 ДПА України роз’яснює окремі ­питання застосування спро­ще­­ної системи оподат­ку­вання суб’єктами малого підприємництва – юридичними особами.
Зокрема, щодо сплати сум єдиного податку, які задекларовані в розрахунку за ІV квартал 2010 року, юридичні особи повинні сплатити не пізніше 20 січня 2011 року у повному обсязі на окремий рахунок відділень Державного казначейства України, які здійснюють розподіл отриманих коштів.
Починаючи зі звітних періодів 2011 року, суми єдиного податку будуть спла­­чуватися платниками окре­мо до місцевих бюдже­тів у розмірі 43 відсотки від загальної нарахованої суми, а 57 відсотків – на за­гально­обов’язкове державне соці­альне страхування (окремий рахунок, відкритий Держав­ним казначейством України у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Аналогічний ­порядок сплати єдиного податку передбачено для фізичних осіб-підприємців. Детальніше про це зазначено в постанові КМУ від 27.12.2010 №1196 та в листі ДПА України від 29.12.2010 №29263/7/15-0117 «Про надання роз’яс­нення».


Як очистити організм після свят?

Пт., Січень 14, 2011 | Суспільство |

Жирна їжа, алкоголь, нічні урочистості – в результаті цього всього в організмі накопичується велика кількість токсинів. Очистити організм нескладно. Для цього вам потрібно всього кілька днів. Краще, якщо ви проведете курс у вихідні, коли є можливість повністю розслабитися, не відволікаючись на роботу і повсякденні справи.


Сторінка 253 із 300 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »