Вівторок, Червень 30, 2015 | RSS-канал

 

Остання цигарка

Пт., Жовтень 22, 2010 | Кримінал |

Останньою і фатальною стала цигарка для мешканця мікрорайону Підгірки. 15 жовтня о восьмій годині ранку пожежники прийняли виклик від сусідів потерпілого. Зайнялася одна з кімнат житлового будинку по вул. С. Петлюри. 46-річний чоловік загинув у власному палаючому домі.
За словами рятувальників, причиною пожежі стало необережне поводження з цигарками. Результати слідства підтвердили також, що загиблий на момент інциденту знаходився у нетверезому стані.


Ольга Сікора: «Калушани гідні мати право вибору»

Пт., Жовтень 22, 2010 | Інтерв’ю |

До виборів нового мера Калуша залишився один тиждень. І в усьому місті не знайшлося жодного чоловіка, який би набрався мужності протистояти нині діючому меру, такою мужньою особистістю стала жінка – Ольга Сікора. Ольга Мирославівна – голова Калуської районної організації ВО «Батьківщина», депутат районної ради, відомий у Калуші підприємець та меценат. Сьогодні вона є кандидатом на посаду Калуського міського голови. І незалежно від результатів волевиявлення, вона вже є героїнею цих виборів, бо стала фактично єдиним місцевим політиком, який наважився опонувати діючому міському голові Ігорю Насалику.
Пропонуємо Вашій увазі розмову з Ольгою Сікорою про її участь у виборчому процесі, бачення шляхів розвитку міста та післявиборчі плани.


Раніше судимі калушани знову наважилися на кримінальну витівку

Пт., Жовтень 22, 2010 | Кримінал |

Працівники калуської мі­ліції затримали двох місцевих мешканців, що підозрюються у викраденні автомобіля. Зловмисники скористалися безпечністю власника «Жигулі», який залишив своє авто вночі у дворі біля будинку. Як вже відомо, 20-річний та 21-річний жителі сусідніх сіл Калущини, після спільного чаркування, захотіли викрасти автомобіль. Таким чином приятелі вирішили «нагальну» потребу навідатися до сусідньої області, де обидва свого часу навчалися в профтехучилищі.
Згодом, коли калушани добралися до потрібного місця, машину спалили. Обгоролі «Жигулі» виявили у минулі вихідні тамтешні місцеві мешканці та повідомили про це правоохоронців. Ті, в свою чергу, сповістили про долю розшукуваного транспортного засобу працівників Калуського райвідділу міліції.
За кілька днів було встановлено особи підозрюваних в угоні автомобіля та затримано їх. Обидва злочинці раніше судимі за вчинення подібних злочинів. Наразі ж обидва перебувають під вартою.


Небезпечне грибарство

Пт., Жовтень 22, 2010 | Кримінал |

5 жовтня у реанімаційне відділення Калуської ЦРЛ поступила жителька с. Тужилова Калуського району з діагнозом «отруєння грибами». А наступного дня у нічний час на пульт зв’язку Калуського райвідділу ГУ МНС надійшло повідомлення про те , що, пішовши у ліс за грибами, 52-річна жителька с. Кадобни і досі не повернулася.
Уранці було оголошено «Збір-аварія» для всього особового складу та повідомлено ДП «Калуське лісове господарство», Калуський МВ УМВС в Івано-Франківській області, голову Калуської РДА, голову сільської ради с. Кадобни про збір населення на пошуки громадянки. Було організовано 11 пошукових груп. Загалом було задіяно 63 людини та 7 одиниць техніки. Потерпілу знайшли. Її стан задовільний.


Півстолітній ювілей Політехнічного коледжу

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

50 років – це визначний ювілей для будь-якої людини. Але для професійного закладу значення цієї цифри ще вагоміше.
У п’ятницю, 15 жовтня у палаці культури «Мінерал» відбулося урочисте святкування 50-річчя Калуського політехнічного коледжу. Плинули роки… Вирували події… Змінювалося життя… А навчальний заклад жив своїм життям, писав власну біографію, що нерозривно була пов’язана з історією рідного міста, з долею країни. І завжди незмінною залишалася мета закладу – підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно працювати в умовах часу.


Семінар-тренінг для Калуських педіатрів

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

На базі Івано-Фран­ківського обласного перинатального центру протягом 19-21 жовтня американські спеціалісти проводили навчальний семінар-тренінг з актуальних питань сучасної перинатології для акушерів-гінекологів, педіатрів Калуського, Богородчанського, та Городенківського районів.
Про це повідомили у облуправлінні охорони здоров’я.
Візит американських лікарів відбувся у рамках проекту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку «Разом до здоров’я», який працює в Україні з 2005 року. Івано-Франківська область долучилася до цього проекту у 2008 році.


Прорвало трубу

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

18 жовтня у другій половині дня в районі площі Героїв міста Калуша прорвало трубу водопостачання, внаслідок чого жителі окремих будинків центральної частини міста на кілька годин залишилися без води. Аварію ліквідувала аварійно-ремонтна бригада КП «Водотеплосервіс».
Журналісту «Західного Вісника» ситуацію прокоментував заступник начальника управління ЖКГ калуської міської ради Володимир Данилів:  «Прорив стався через те, що труба уже давно від­працювала свій термін придатності. Система водопостачання прокладалася ще у 60-х роках минулого сторіччя, внаслідок чого, близько 80 труб у Калуші амортизовані. Тому й аварії такого ро­ду непередбачувані. Анало­гічних випадків можна сподіватися будь-де на території міста».


Референдум проти «Даноші»

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

У селі Сівка-Войнилівська вже давно обговорюється питання будівництва свинокомплексу фірми «Даноша» на території їхньої сільської ради. Жителів цього села турбують проблеми пов’язані зі свинофермою, яка розташована у сусідньому селі Лука, та землями, які ця фірма взяла в людей під посіви, а насправді просто виливає на них сечівку. Про це вже неодноразово писалося на шпальтах нашого видання.


Хто купує на секонд-хендах?

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

Хто купує на секонд-хендах?
Соціологічна група Рейтинг оприлюднила результати дослідження, згідно з якими 57% українців у віці від 18 років купували коли-небудь товари в секонд-хенді.
Так, 18% респондентів повідомили, що здійсню­вали покупки в секонд-хендах раніше, 39% – купують зараз, а 43% населення України ніколи не купували одяг в секонд-хенді.
Найбільше товари в секонд-хенді користуються попитом на Західній Україні – 48%, Східній - 41% та Донбасі - 41%.


Міст на Довгу відкрили, але коли повернуть підприємству кошти наразі невідомо

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

У минулому номері «Західного Вісника» ми вже писали, що на Покрову, 14 жовтня, на дорозі Пійло – Довге Калуське було відкрито міст. Оскільки у РДА здобути інформацію скільки ж коштів було затрачено на даний міст не вдалося, журналісти нашого видання звернулися до директора ТзОВ СП «Будучність», яке проводило відновлювані роботи на цьому об’єкті, Романа Павліва.


Чисельність населення України продовжує скорочуватися

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

У серпні чисельність населення України скоротилася на 0,04%, або на 19,5 тисяч осіб у порівнянні з липнем і на 1 вересня склала 45 831,4 тисяч осіб
Як повідомив Державний комітет статистики, чисельність міського населення на 1 вересня склала 31 428, 3 тис. осіб, що на 0,05%, або на 16,6 тисяч осіб менше в порівнянні з 1 серпня, сільського – 14 403, 1 тис. осіб, що на 0,02% або на 2,9 тисяч осіб менше в порівнянні з попереднім місяцем.
У липні чисельність населення України скоротилася на 0,02% або на 8,9 тисяч у порівнянні з червнем і на 1 серпня склала 45 850,9 тисяч осіб. У 2009 році чисельність населення України скоротилася на 0,4%, або на 180,8 тисяч осіб у порівнянні з початком року. За даними Всеукраїн­ського перепису населення, проведеного в грудні 2001 року, чисельність населення становила 48 415,5 тисяч осіб.


У Калуші пройшли обласні військові навчання

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

У пятницю, 15 жовтня, на базі заміського пункту попереднього збору техніки Калусько-Рожнятівського ОРВК, Калуської автошколи товариства сприяння обороні України відбулися обласні військові навчання районних військових комісарів та їх заступників.


Про роботу автомобільного транспорту

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

Як поінформувало Головне управління статистики, автомобільним транспортом підприємств та фізичних осіб-підприємців району у січні-вересні поточного року перевезено 34,0 тис.т вантажів, вантажооборот становив 18,8 млн.ткм, що відповідно на 47,2% та 63,5% більше, ніж за такий же період торік. Послугами автомобільного транспорту у січні–вересні цього року скористалося 1,8 млн. пасажирів, у тому числі транспорту фізичних осіб-підприємців – 287,9 тис., або відповідно на 8,3% менше та 9,0% більше, ніж за січень-вересень 2009 року.


Василь Федоришин ділиться враженнями від проведених нещодавно турнірів

Пт., Жовтень 22, 2010 | Спорт |

Кращий борець України, калушанин Василь Федоришин, прокоментував свій виступ на чемпіонаті Світу у Москві та Кубку Кадирова в Грозному. Нагадаємо, що наш співвітчизник, один с кращих спортсменів України на Кубку Кадирова пройшов у фінал у ваговій категорії до 60 кілограм не залишаючи шансів своїм опонентам і в поєдинку з місцевим борцем Ахмедом Чакаєвим був, на думку експертів, засуджений. Подано протест до відповідних організацій. Також цікаво, що один із організаторів турніру, Адлан Вараєв, вибачився перед нашим спортсменом за несправедливе рішення.  Василь вже мав досвід зустрічі з чеченцем і, незважаючи на упередженість судів, вклав на лопатки Ахмеда.  Цього разу для перемоги забракло часу.
Повернувшись із змагань, Василь Петрович, хоч і пережив міні-трагедію,  не занепадає духом.  Він упевнений що навіть в умовах упередженого суддівства та неприязні організаторів можна перемагати.  Також володар олімпійського срібла,  став учасником кращого поєдинку на змаганнях у Москві, де в захоплюючому протиборстві переміг Опана Сата, що дозволило йому ввійти у фінал і зустрітись з Бесіком Кудуховим. В бою за золото наш спортсмен, знесилений важким півфінальним поєдинком не зміг провести захват за ногу . Загальна думка експертів – суперник Василя намастив тіло маслом, що дозволило йому висковзнути.  З Бесіком, спортсменом якого відверто «ведуть», це вже не вперше.
Наразі Василь Федоришин має намір відпочити від змагань, хоча в Україні існують проблеми з фінансуванням навіть таких видатних спортсменів.  Саме тому він і приймає участь у різноманітних комерційних турнірах, на кшталт Кубка Кадирова. Зайнявши 2 місце Василь може нарешті дозволити собі відпочинок, який має намір провести в Трускавці разом з дружиною та сином. 


Гаряча лінія

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

Відповідно до дії положень прийнятого Закону «Про заборону грального бізнесу в Україні» протягом цього тижня будуть анульовані всі ліцензії підприємств грального бізнесу. Таким чином, гральні заклади мають бути зачинені. Міліція спільно з іншими органами виконавчої влади здійснює заходи щодо забезпечення виконання положень прийнятого закону.
В УМВС цілодобово працює телефон «гарячої лінії» ­75-06-45, на який громадяни можуть передати інформацію, висловити свої зауваження чи пропозиції щодо дотримання вимог чинного законодавства підприємствами грального бізнесу.


За «Кубок Галичини – 2010» змагаються українці та чехи

Пт., Жовтень 22, 2010 | Спорт |

За «Кубок Галичини – 2010» змагаються українці та чехи
21-23 жовтня в обласному центрі проходить уже тра­диційний турнір із футзалу «Кубок Галичини».
Цьогоріч за кубок ­­­­з­­ма­­га­ються чотири ­команди – укр­аїнські «Енергія» і «ТВД», го­спо­дарі турніру «Ураган» та чеський ­віце-чемпіон «Балтікфлора» і з міста Те­пліце.
Переможця турніру визначатимуть за очками, набраними у матчах між собою.
Призовий фонд турніру становить чотири тисячі євро.
Зазначимо, що вхід на ігри безкоштовний, отже усі любителі якісного футзалу можуть сповна насолодитися грою кращих команд. До того ж, для тих, хто на матчі потрапити не може, на сторінці «Урагану» проходить онлайн-трансляція усіх матчів турніру.
Чинний володар трофею, НФК «Ураган», святкував перемоги тричі – у 2005, 2008 і 2009 роках. По два рази переможцями ставали львівські ТВД (2002, 2003) та «Енергія» (2004, 2006). У 2007-му володарем «Кубка Галичини» став «Тайм».
За словам організаторів, такі турніри є корисними, як в ігровому плані, так і в плані популяризації цього виду спорту в Івано-Франківську та за його межами.


За франківськ тепер грають бразильці

Пт., Жовтень 22, 2010 | Спорт |

Вперше за свою історію один з лідерів українського футзалу НФК «Ураган» залучив у свої ряди іноземних гравців. Так, 14 жовтня до Івано-Франківська прибули легіонери з далекої Бразилії. Відтепер на Прикарпатті разом з українськими гравцями кольори «Урагану» захищатимуть і троє бразильських футзалістів. Це - Сержіо Луїс Масіел Лукас (Сержао), Нільсон Дос Сантос Машаду (Біро Жаде) та Жозе Ренато Валеріо (Ренатіньо).


Сила волі поставить на ноги!

Пт., Жовтень 22, 2010 |

Завдяки силі волі і невичерпному бажанню Оксана Репех знову почала ходити.
У день, коли трапився нещасний випадок, Оксана закінчила десятий клас. Ніхто й подумати не міг, що цей день назавжди змінить її життя. Намагаючись дістати м’яча на незакінченій будові, дівчина впала на бетонні блоки з висоти третього поверху. У шоковому стані її привезли до лікарні. Оксану довго не могли привести до тями, а рентген показав очевидне – перелом хребта.


Медогляди з батьками

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

Відтепер щорічні медичні профілактичні огляди проводитимуться за присутності батьків або інших законних представників школяра. І лише у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання дитини. Щороку учнів оглядатимуть різні лікарі. У 6 та 11 років – ди­тячий хірург, офтальмолог та стоматолог. А у підлітковому віці – стоматолог, дитячий гінеколог, дитячий хірург, ендокринолог, психолог. Дітям робитимуть флюорографію та братимуть аналіз крові. Окрім цього, перевірятимуть гостроту зору, слуху, постави та проводитимуть плантографію - перевірку на плоскостопість. За результатами огляду видаватиметься довідка, яку зберігатимуть у медпунктах навчальних закладів. Результати таких оглядів будуть дійсні упродовж року.


Припинено експорт зерна з України

Пт., Жовтень 22, 2010 | Суспільство |

В усіх українських портах розпочалася блокада суден із зерном. За даними Української зернової асоціації, доручення зупинити відвантаження зернових дало керівництво Державної митної служби. Починаючи з суботи, 16 жов­тня, митна служба не ви­пус­­кає з портів навіть вже завантажені судна. Зернотрейдери заявили, що негативно розцінюють такі дії, оскільки заборона на відвантаження зерна здій­снюється без опублікування Кабміном відповідної постанови.Нагадаємо, раніше Українська зернова асоціація виступала проти запровадження обмежень на експорт зерна найближчим часом. За даними асоціації, це не потрібно, оскільки в Україні хороший урожай. Зернотрейдери вважають, що 15 мільйонів тонн зерна можна відправляти на експорт, а на сьогодні навіть третину цього обсягу не експортовано.


Сторінка 253 із 285 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »