Суббота, Листопад 29, 2014 | RSS-канал

 

Підмихайля – село під святою горою Михайлівською

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

Нещодавно у ­ку­­­­­­­­ль­турно­му житті ­ра­йону ста­­­­ла­ся ­визначна ­по­дія – ви­­­­­­­­йшла друком ­кни­­жка «Пі­­­дмихайля – село­ під свя­­тою ­го­­рою Ми­хай­лі­всь­­­кою», ­авторами якої ­ста­­­ли молоді до­слід­ники На­­­­дія Руско та Богдан Стру­­тинський.
Окрі­м громади ­села, на пре­­зе­нтації були ­­при­су­тні ­ пре­­­дставники райо­нної вла­ди, а саме: голова Ка­­луської РДА Василь ­Ка­чмар, голова Калуської ра­­­йонної ради Василь Про­копів, сільський ­го­­­­ло­ва Підмихайля Петро­ Кі­наш.


Львів’яни пройшли «Стежками Степана Бандери»

Пт., Вересень 24, 2010 | Суспільство |

На пропозицію Туристичного інформаційно-консультативного центру «Батьківщина Бандери», що діє при історико-меморіальному музеї в Старому Угринові, завдяки ­проекту гро­мадської організації «Банде­рівське ­земляцтво», Львівська міська ­гро­мадська організація «Підкова» розробила про­граму патріотичних екскурсій.


Як мій однокашник працював таксистом у Нью-Йорку

Пт., Вересень 24, 2010 |

(Закінчення)

Мого однокашника Віктора Качмарика (якого ще на першому курсі університету через прізвище охрестили Кошмариком) багато з наших однокурсників запам’ятали зі студентських часів, через те що він постійно ходив усміхненим. Але я його добре пам’ятаю в першу чергу тому, що на другому курсі університету мені довелося жити разом з ним в одній кімнаті гуртожитку.


Інтерв’ю з Марією Денисовою

Пт., Вересень 24, 2010 | Інтерв’ю |

Не так багато у районі та й взагалі на Калущині фахівців і управлінців такого рівня, як Марія Денисова. І соратники по партії (а Марія Іванівна є членом ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, депутатом Калуської районної ради, головою фракції БЮТ у райраді) і опоненти визнають високу освіченість, компетентність, професійність, досконале володіння ситуацією у районі, ділові та людські якості Марії Денисової. І, як правило, дослухаються її порад.


Морське золото

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Уже давно минули ті часи, коли ікру практично неможливо було дістати. Нині цей продукт можна не тільки знайти у будь-якому магазині, а й просто загубитися в різноманітті представлених марок. Незважаючи на популярність, дешевим його важко назвати. Ікра – делікатес, який далеко не всім по кишені. Та все одно більшість з нас традиційно купує її до святкового столу. На жаль, висока ціна не гарантує нам відповідної якості. Виявляється, що навіть такий майже «золотий» продукт часто є фальсифікованим.


Дама здавалась в багаж…

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Поважна дама iз Кардифа (Уельс, Великобританiя) злегковажила. При цьому «пiд­мочила» репутацiю не так собi, як гарячим iспанським прикордонникам. Втiм, нiчого особистого – панi ­просто злiтала на Канари не зi своїм, а з паспортом чоловіка, чого працівники прикордонної охорони чомусь не помiтили. Достеменно вiдомо одне: жодного злого умислу з боку «мужеподiбної» дами не було, – вона просто переплутала документи. Не було пiдступiв i з боку працiвникiв аеропорту – все ж таки даму розмістили у салоні, а не здали у багаж…
А ось про зухвалого туриста з Нiмеччини такого не скажеш. Адже цей жартiвник, вклеївши замість свого зображення у паспорт фото улюбленого спанiеля, проїхав без жодних перешкод мало не пiвсвiту!


Не наступайте пiснi на горло!

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

У чорнiй-чорнiй Африцi, у далекому Свазилендi всена­родне безсоння. Винуваті у такiй катастрофi мiсцевi пiвнi. Рiч у тiм, що через зростання цiн на продовольчi товари міщани завели по домiвках пернатих. А птиця (в особi своїх найкращих представникiв, тобто самцiв), вiдiрвана вiд сiльського середовища i стурбована яскравими лiхтарями, збилася з ритму i зчиняє гвалт не за графіком. Уряд забив на сполох: країна перетворилася на великий курник. Вiдтак державнi мужi дозволили однiй сiм’ї утримувати не бiльше дванадцяти голiв «горлатої худоби», та й то за умови, що серед останньої пiвнiв не буде.
Виняток зробили лише для господи короля. Аби не спав, а думав про народ!


Кiно i нiмцi

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Одна нiмецька родина їз­дить на прогулянки i в ­гастроном на танку. Засiб пересування обладнаний 30-мiлiметровою гарматою (власник­ ­божиться, що в неробо­чо­­му станi) та 8-са­нтиметровою ­захис­ною­ ­бро­­нею. Беруть до танка i дво­рiчного синочка. З такої причини у салонi встановлено дитяче крiсло, а на корпусi налiплено вiдповiдний знак. Зрозумiло, що переваг у такого «авта» достатньо – тут i прiорiтет на перехрестях, i легке звiль­нення улюбленої галяви­ни для пiкнiка вiд небажаних сусi­д­iв, i невимушене паркування без огля­­ду на автовiдвантажувачi та штра­ф­майданчики… Єдине «але» – ви­­­­­­сока витратнiсть пально­го: 50 лi­трiв на 100 кiлометрiв. ­Зате гро­­шi компенсуються престижем. Адже в цiлому свiтi на такому ­та­н­ку, окрiм згаданих нiмцiв, їзди­ть лише один колишнiй ав­стрi­єць – почесний термiнатор Го­ллiвуду i всєя Калiфорнiї Арнольд ­Шварценеггер.


Садівникові на замітку

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Інколи перед збиранням урожаю садівників засмучує така картина: листя і зрілі вже плоди яблуні всуціль укриті брудними розводами або чорнуватими плямами, схожими на грибок, котрий проступає у вологих приміщеннях. Наліт цей доволі міцний, водою його не змити, але щіткою чи мочалкою відтерти можна.


Рецепти від пані Оксани

Пт., Вересень 24, 2010 | Корисно знати |

Віденський шніцель


Якого мера обрали б калушани, якби вибори відбувалися вже сьогодні?

Пт., Вересень 24, 2010 |

Ось і почалась місцева передвиборна кампанія. Знову нас чекають передвиборні обіцянки, агітація та роздуми на тему, кого ж вибрати у депутати, яким партіям чи людям довірити місто. Боротьба за посаду мера Калуша теж уже стукає в наші двері. І хоча ще жодна людина фактично не зареєструвалася кандидатом на посаду міського голови, журналістам «Західного Вісника» стало цікаво, за кого голосували б калушани, якби вибори міського очільника відбулися вже сьогодні.
Саме з таким питанням ми вийшли на вулиці рідного міста цього разу.


Василь Іванишин: «Хочемо почути, що в селі зроблено і що мрієте зробити»

Пт., Вересень 17, 2010 |

Об’їзди району провладною командою перед виборами під приводом різного роду звітів вже стали нормою. Як правило, звичайні жителі села на такі «звіти» майже не ходять. Та й що вони почують нового від свого сільського голови, життя й діяльність якого щоденно проходить у них перед очима. А от для представників районної влади тут – непочатий край передвиборного політичного піару. Правда, ще б люди зійшлися… Як показала багаторічна практика, – а цей рік теж не став винятком, – порожні зали заповнюють «адмінресурсом», в основному так вони самі ж називають тих представників шкіл та медустанов, котрих «попросили» бути присутніми. Адже на кожних зборах – представник від області. Тільки йому одному невідомо, що крім «запрошених», тих, що самі прийшли, не більше 10%. Та й звідкіля ж тому бідному селянину знати, що висока влада приїде? Ще прийде та щось не так скаже. Тому – ніяких оголошень, нікого «неугодного». 


Сербські побратими відвідали Калуш

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

13 вересня до нас за­вітала делегація з Се­рбсь­­ко­го міста Бачки-Па­ла­­нки, що є містом-по­бра­тимом Калуша. Сербську делегацію, котра складалася з семи осіб на чолі з мером Бачки-Паланки Драганом Бозалом, зустріли калуський мер Ігор Насалик, заступник міського голови Олександр Челядин та секретар міської ради Роман Боднарчук. Метою приїзду гостей є налагодження співпраці в сфері освіти, мистецтва, спорту, економіки тощо. Мер Калуша Ігор Насалик повідомив про подання ним документів до Верховної Ради України з проханням надати нашому місту статусу вільної економічної зони, що відкриє безліч можливостей у співпраці між містами-побратимами.
В ході розмови сербські гості запросили калуських колег до Сербії на 20 жовтня.


У Калуші працюватиме молодіжний виконавчий комітет

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

На засіданні виконкому, що пройшло 6 вересня, начальник управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим повідомив, що у нашому місті буде створено молодіжний виконком. Функціонуватиме він як громадська організація. До складу молодіжного виконкому входитимуть представники молодіжних громадських організацій, віком до 35 років. Подібні органи молодіжного самовря­дування вже створені в Івано-Франківську. Мо­ло­­діжний виконавчий­ ко­мітет виконуватиме тіль­ки­ дорадчі функції при ос­но­вному виконкомі, то­бто діятиме на засадах гро­мадської організації.


Одноразові грошові допомоги отримають 63 калушан

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Згідно з рішенням мі­­­­­­­­­­ськ­­­виконкому, ­одно­ра­зові грошові допомоги з міського бюджету ­отримають 63 жителі міста, які звернули­ся із заявами в управління праці і соціального захисту населення. Загалом для їх виплати потрібно понад 23,6 тис. грн. Розмір допомоги залежить від важкості обставин заявника і коливатиметься у межах від 100 до 1000 грн.
Крім того, прийнято рішення виділити одно­разові грошові допомоги у розмірі 150 грн. сім’ям учасників бойових дій в Афганістані та інвалідам війни в Афганістані. Таку допомогу отримають шестеро осіб.


Готуємося до школи: підручники, зошити, олівці, йодована сіль. Сіль?

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Щоб набиратися розуму, школярам потрібні не лише підручники, але й насичене йодом харчування. Інакше користі від навчання буде небагато.


На 100 місць в дитсадках припадає 116 дітей

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Прийнятий цього року закон України, яким передбачено обов’язкову дошкільну освіту дітей 5-річного віку, створив додаткові труднощі освітянам міста. Як повідомила начальник управління освіти міськради Любов Максимович, проблема полягає перш за все у 100 відсотковому охопленні таких дітей дошкільним вихованням.


Традиції – річ уперта

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Цьогорічні фестини в Підгірках, які відбулися минулих вихідних, пройшли на «ура»: і погода була гарною, і свято вдалося. Зважаючи на те, що було тепло і сонячно, захід провели під відкритим небом, на стадіоні.


Відкритий набір учителів відбувся у місті вчетверте

Пт., Вересень 17, 2010 | Суспільство |

Начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович повідомила, що в результаті відкритого відбору учителів були заміщені вакантні посади практичного психолога, соціальних педагогів, вчителів біології, фізики, іспанської мови та образотворчого мистецтва. Не відбувся конкурс на заміщення вакантної посади вчителя географії, оскільки з’явився тільки один претендент на посаду.


Сторінка 253 із 277 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »