Понеділок, Листопад 24, 2014 | RSS-канал

 

Друзі продовжать життя

Пт., Вересень 17, 2010 | Корисно знати |

Австралійські вчені, провівши дослідження, дійшли до висновку, що спілкування людей похилого віку з друзями сприяє збільшенню тривалості життя.
За словами фахівців, наявність друзів є навіть більш важливим фактором, ніж активне спілкування з родичами.


Начальник відділу освіти РДА М. Срібняк відмовився надати інформацію

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У вівторок, 7 вересня, у залі засідань Калуської РДА відбулася колегія рай­держадміні­страції. Крім ке­рівництва району, на ній були присутні сільські голови, представники організацій та установ, громадськості, а також журналісти місцевих ЗМІ.


КРУ перевірило три сільські ради і виявило цілу низку порушень

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Відповідаючи на запит нашого видання, начальник контро­льно-ревізійного управління Ольга Василівна Бойко повідомила про здійснення перевірки Вістівської, Середньоугринівської та Ріп’янської сільських рад щодо складання та виконання ними бюджетів за 2007-2010 роки.


Схід села у Добровлянах і Довгому Войнилові

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Громади різні, а проблеми схожі

6 вересня відбувся схід села у Добровлянах. Там були присутні: головний архітектор області Михайло Ходан, начальник Облавтодору Володимир Рачкевич та заступник голови Калуської РДА Василь Іванишин. 8 вересня у селі Довгий Войнилів також відбувся схід сільської громади. На ньому були присутні заступник начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури Калуської РДА Вадим Козленко і заступник голови РДА Василь Турчин.


10 вересня стартує відбірковий тур «Міс Чарівність-2010»

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У п’ятницю 10 вересня о 17.00 в арт-галереї міста на вул. Шевченка,7 відбудеться відбірковий тур на «Міс Чарівність-2010». Обов’язковий дрес-код: взуття на високих підборах, спідниця чи плаття до колін чи вище (не штани!). Участь у відборі можуть взяти усі калушанки віком від 16 років, які вважають себе привабливими і чарівними.


Виявили підпільні гральні заклади

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У 19 номері нашого тижневика ви читали про незаконний гральний бізнес в нашому місті. Нещодавно у Калуші працівниками податкової міліції та прокуратури було проведено операцію «Щит», у результаті якої виявлено два підпільні гральні заклади, що діяли під вивісками Інтернет-клубів у центрі міста всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Організатором азартних ігор був приватний під­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­приємець К. Вартість ви­­лученої ­комп’юте­р­н­ої те­хніки перевищує 60 ти­с. грн.
В ході перевірки Інте­р­нет-клубів право­охо­ронці виявили чоти­ри­ заклади, у яких надавались комп’ютерні та послуги зв’язку без від­по­відних дозвільних документів, а також без ліцензії реалізовувався алкоголь.
Перевірка комп’ю­терних клубів Калуша триває.


Новий сезон в Західноукраїнській хокейній лізі стартує

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

2 жовтня 2010 року­ стартує новий сезон в Західноукраїнській хо­кейній Лізі. На даний час участь в чемпіонаті вже підтвердили 10 команд, серед них і призери останнього чемпіонату львівський хокейний клуб «Експрес», калуська «Олімпія», та хокейний клуб «Луцьк».
Зараз в Оргкомітеті За­хід­но­української хо­кей­­ної ліги проходять оста­нні підготовки до початку змагань­. До 15 вересня команди мають подати заявки на участь, після чого буде опубліковано календар турніру.
Щодо Чемпіона­ту Укра­­­їни з хокею, який ста­­ртує 24 вересня, а ­за­­­ве­ршиться в першій де­каді квітня наступного року­, то калуська «Олімпія» участі в ньому не братиме.


Шістдесят сьома сесія міської ради

Пт., Вересень 10, 2010 |

8 вересня в залі палацу культури «Мінерал» пройшла шістдесят сьома сесія п’ятого демократичного скликання міської ради. І хоча вибори вже на носі, проте значна частина депутатського корпусу вирішила з тих чи інших причин не з’явитися на чергове засідання. Так, із 50 депутатів міської ради були присутні тільки 36. З чим пов’язана така в’ялість і безвідповідальне ставлення до роботи та до своїх виборців – відомо тільки одному Богу. В порядок денний було внесено 35 основних питань, три додаткові та «різне», з якого власне після дружно проспіваного національного гімну розпочалась робота сесії. Окрім депутатського корпусу міста, на сесію були запрошені депутати обласної ради, члени виконавчого комітету, начальники управлінь та відділів міської ради, голови політичних партій та громадських організацій та представники засобів масової інформації. 


У «Даноші» буде новий директор

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Нещодавно виконавчий директор ТОВ «Даноша» Пітер Віланд написав заяву на звільнення. Подейкують, що процес звільнення керівника ТОВ «Даноша» було ініційовано відразу після того, як у «Західному Віснику» вийшла критична стаття про це підприємство (публікація «Даноша» – екологічна бомба Калущини» від 30 липня 2010 року). На даний момент у Калуському районі перебуває генеральний директор ко­мпанії, до якої входить це підприємство, Том Аксельгард, який задовільнив заяву про звільнення пана Пітера і вже, нібито, призначив нового виконавчого директора. Однак – хто цей новий директор, наразі невідомо, офіційного представлення ще не було.
Будемо сподіватися, що новий директор буде місцевим або хоча би українцем, і більше дбатиме про екологію наших міста та району.


Румунська делегація відвідала Прикарпаття

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Минулого тижня делегація, в яку, крім інших, входило 10 вчителів Марамурешського повіту Румунії, приїхали до Івано-Франківська, щоб упродовж десяти днів навчатися на курсах підвищення кваліфікації з української мови та літератури. За словами заступника голови ОДА Романа Іваницького, домовленість про стажування в області румунських вчителів, які викладають українську мову та літературу, була досягнута наприкінці липня цього року під час візиту голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка до міста Бая-Маре.


Не дають зарплати, хоч гроші на рахунках є

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У 2010 році спеціалістами управління праці та соціального захисту населення було здійснено ряд перевірок щодо дотримання законів про оплату праці на 38-ми суб’єктах господарювання Калуського району. При перевірці підприємствам, установам і організаціям, які допустили порушення трудового законодавства щодо оплати праці, було надано 158 рекомендацій щодо їх усунення.


Калуш далі шукає інвестора

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Продовжуються роботи з консервації Домбровського кар’єру та рекультивації хвостосховищ. Міська влада Калуша стверджує, що водоносним горизонтам району соляні розсоли не загрожуватимуть лише після проведених робіт. Сьогодні роботи в кар’єрі зводяться до того, щоб не допустити засолення водоносних горизонтів, які рухаються в напрямку водозаборів міста. Завершення цих заходів дасть змогу в майбутньому утримувати задовільну екологічну ситуацію в Калуші. Але не вирішить проблему остаточно.


Коли відключають телефон?

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

«Нещодавно мені без попередження відключили телефон. Працівники вузла зв’язку на моє запитання сказали, що його відключено за несплату. Цікаво, яким повинен бути термін між несплатою і відключенням телефону».
Сергій, м. Калуш


Калуська ЦРЛ повідомляє

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

У нейрохірургічне відділення калуської ЦРЛ потрапив житель району Р., який стрибав у воду і забив собі хребет. За словами хлопця після злощасного стрибка самопочуття швидко нормалізувалося, але за кілька днів почався сильний головний біль. Після того, як двічі втратив свідомість, юнак вирішив звернутися до лікарні. Припис лікарів був категоричний: два тижні стаціонару в нейрохірургічному відділенні ЦРЛ та заборона будь-коли стрибати в воду і спричиняти навантаження на хребет.
Другий наш земляк потрапив до відділення нейрохірургії через виснаження організму. Сімнадцятирічний Д. протягом трьох діб вживав лише енергетичні напої та цигарки, «забуваючись» нормально поїсти. Після трьох діб дискотек та інших подібних «міроприємств», юний термінатор знепритомнів. А коли падав, розчерепив голову об бетонну плиту, яка трапилася на його шляху.
Тепер Д. відсипається та від’їдається у нейрохірургії. Лікарі поставили йому діагноз «струс мозку».
Також за останній період збільшилося число людей, які потрапляють на лікарняне ліжко після побиття чи нещасних випадків на виробництві.


Міліція повідомляє

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Заступник начальника міліції в Калуському районі Віктор Керкуш на колегії РДА доповів про виконану роботу щодо профілактики правопорушень та протидії корупції. З початку року до міськвідділу міліції від жителів сіл надійшло 286 заяв. На території Калуського району було скоєно 86 злочинів, з них 3 особливо тяжкі (2 злочини вже розкрито).
Також Віктор Керкуш зазначив, що актуальною для Калущини залишається проблема неналежного виконання батьками своїх батьківських обов’язків та жорстокого поводження з дітьми. Цього року вже було виявлено три такі факти, один з яких просто жахливий: батьки споювали своїх неповнолітніх дітей. Тепер їх буде позбавлено батьківських прав, а дітей, напевне, передадуть в інтернат.
Проблемою району є також недостатня кількість дільничних інспекторів. При нормі 1 інспектор на 3-5 тис. жителів села, на Калущині один дільничний обслуговує в середньому 9 тисяч жителів.


Борг з податку за землю зріс

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Калуський виконком розглянув питання про стан сплати земельного податку та оренди підприємствами та підприємцями міста.


Як харчуватимуться калуські школярі

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

6 вересня на засіданні Калуського виконкому було прийнято рішення про виділення коштів з міського бюджету на безкоштовні обіди для школярів міста. З 7 вересня по 30 грудня 2010 року безкоштовні сніданки та обіди для 48 учнів калуських шкіл та гімназії (до них відносяться діти-сироти­ та діти позбавлені батьківського піклування) ко­штуватимуть ­місь­кому бюджету 6 грн. 30 коп. на дитину, або 302 грн. 40 коп. на один день. Для 180 учнів 5-11 ­кла­сів з малозабезпе­че­них­ ­сі­м­ей­­ безкоштовні ­обіди ­­­­­по­­тре­­бу­ва­тимуть 3 грн. 50 коп. на дитину, що ­обій­­де­­ть­­ся­ місь­кому ­­бю­­­­­­­­д­­же­­­­­­­­ту­ в 630 грн. на день. І від­пові­д­но бе­з­ко­што­вні­ сні­­данки для 2728 учнів 1-4 класів шкіл мі­ста ­обходитимуться мі­сту в 9548 грн. на один день.


Калуш розвивається шаленими темпами. Район пасе задніх

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Як повідомило газету «Західний Вісник» Головне управління статистики, в період за ­січень-червень поточного ­року у розвиток економіки Калуша вкладено 441,6 млн. грн. капітальних інвестицій, з них 173,1 млн. грн. – інвестиції в основний капітал.


Для порятунку затонулого бульдозера залучили івано-франківських водолазів

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Два дні знадобилось для того, щоб витягнути з розсолу хвостосховища №2 Калуського калійного заводу бульдозер, що належить фірмі, яка провадить роботи зі зведення захисної дамби навколо сховища, яке знаходиться на території Калуської промзони.


Музична освіта в Калуші не подорожчає

Пт., Вересень 10, 2010 | Суспільство |

Новий навчальний рік розпочався не тіль­ки в за­га­ль­ноосвітніх шко­лах мі­ста, але й в муз­ичних. ­Та­­ких­ шкіл у Калуші є дві, і в них ­музич­н­­ій гра­­­мо­ті навчаються ­бі­льш­­ ніж ­вісімсот дітей. В порівнянні з ­мину­лим роком розмір плати за навчання в музи­чних школах­ міста не зм­інився і становить: ­фо­­ртепі­ано – 33 грн./міс., гі­та­ра – 30 грн./міс., баян­, ако­­рдеон, сольний спів – 24 грн./міс., струнно-сми­чкові ­інструменти – 22 грн./міс. Діти з бага­то­дітних чи мало­за­без­пе­чених сімей, діти-інваліди, діти-сироти навчаються ­безкоштовно. 50-прцентну пільгу матимуть діти-напівсироти; діти, батьки яких є інвалідами; переможці міжнародних, всеукраїнських та регіо­нальних конкурсів, воло­дарі гран-прі та 1-х місць обласних фестивалів та конкурсів.


Сторінка 253 із 275 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »