Четверг, Вересень 03, 2015 | RSS-канал

 

Що було першим – курка чи яйце?

Пт., Листопад 19, 2010 | Корисно знати |

Британські вчені дали відповідь на питання, яке багато років ставило у безвихідь найблискучіші уми людства: що з’явилося першим – курка чи ­яйце. Згі­дно з даними дос­лі­джень, першою ­все-­та­ки з’явилася курка. Вче­ні уні­верситетів міст Шеффіл­­да і Уоріка провели до­­с­лідже­ння за допомогою по­­тужного комп’ютера, як­ий змоделю­вав на гене­­ти­чному рівні процес­ по­яви курячого яйця. Як зазначають автори дослідження, ключову роль у його фор­му­ванні віді­грає про­теїн овоклединін-17, або ОС-17. Він бере участь у створенні яєчної шкаралу­пи. Без цього протеїну, який є в організмі курки, з’явитися яйце не може.


Пиво робить чоловіків більш жіночними

Пт., Листопад 19, 2010 | Корисно знати |

Хміль містить в со­бі жіночі сексуальні ­го­­р­мони, а в дріжджах міс­ти­ться естроген, який виро­бля­ється тільки в яєч­никах жінок. Дія цих ре­човин сприяє зростанню «пивного живота». Хміль містить також і заспокійливі речовини, так як ­одна із його складових – метилбутинол, на основі якого роблять снодійне.


Рецепти від пані Оксани

Пт., Листопад 19, 2010 | Корисно знати |

Маффіни двоколірні


Що лунає з вашого радіоприймача?

Пт., Листопад 19, 2010 |

16 листопада в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Мабуть, більшість із нас ще пам’ятає «колгоспники», які стояли, висіли, лежали у кожній хаті, переважно на кухні. За останні декілька років Україна далеко просунулася у всіх видах зв’язку, впроваджуючи нові технології, які не відстають від світових тенденцій. От і наш рідний Калуш не відстає від часу. За останні півтора року у Калуші з’явилося аж дві радіостанції. А сьогодні журналісти «ЗВ» вирішили запитати калушан, чи слухають вони місцеві радіостанції? І ось що почули.


Банани знімають стрес

Пт., Листопад 19, 2010 | Корисно знати |

Якщо розхвилювалися, з’їжте кілька бананів – у них міститься вітамін В6 і незамінна амінокислота триптофан. За словами дослідників, саме ці складові банана знімають стрес і підтримують нормальне психічне здоров’я, а вітамін В6 зменшує різкі перепади настрою.


Звернення до виборців Калуша та Калуського району

Пт., Листопад 12, 2010 |

Шановні краяни!
31 жовтня відбулися вибори до місцевих органів влади, які ще раз дали можливість нам з Вами продемонструвати своє бачення того, яку місцеву владу ми хочемо мати.
Вибори були надзвичайно складними і не всюди чесними та прозорими. Нам довелося вибирати між кількома десятками партій до міської та районної рад і тридцятьма шістьма – до Івано-Франківської обласної ради, не враховуючи сотень кандидатів-мажоритарників.
Тож незабаром всі ті, кому ми надали право працювати для нас – громади міста, ра­йону й області, зачнуть свою роботу, направлену на наш з Вами поступ та соціально-економічний розвиток. Результат, безперечно, залежатиме від їх досвіду й професійності, чесності й порядності, а також бажання й докладених зусиль в роботі на благо жителів громади.
Серед великої кількості політичних партій у районі належну оцінку отримала і наша організація – районна партія «Батьківщина». Тому висловлюю щиру вдячність усім виборцям, які віддали голоси за кандидатів від нашої партії і, засвідчуючи Вам, мої дорогі земляки, свою повагу та шану, із впевненістю заявляю, що ми Вас не підведемо. Кожен представник нашої політичної сили, як і минулого скликання, сповна використає свої депутатські повноваження для вирішення питань захисту законних прав та інтересів жителів нашої громади, вирішення проблем соціально-економічного розвитку.
Окремо висловлюю вдячність і тим виборцям, які голосували за інші демократичні політичні сили. Я дуже високо ціную і поважаю Ваш вибір і сподіваюся, що Ваші обранці не викличуть у Вас глибокого розчарування.
Слова вдячності хочеться надіслати також багатьом членам виборчих комісій та спостерігачам за те, що Ви, не шкодуючи сил і часу, забезпечували підготовку та проведення виборів, які без Вас би просто не відбулися.
Особлива подяка й низький уклін моїм дорогим Калушанам за те, що сприйняли, зрозуміли і підтримали на виборах мою кандидатуру. Я вірю, прийде час, коли ми спільно з Вами зробимо наше місто квітучим, а його жителів – щасливими.
Сьогодні ж своєю активною позицією з питань розвитку міста та району, ми разом з Вами допоможемо новообраній владі працювати краще та ефективніше.
То ж вибори закінчилися, а робота тільки починається. І я впевнена, ті депутати від «Батьківщини», за кого Ви віддали свій голос, ніколи не зрадять Вас і ніколи не підведуть. 
З повагою голова Калуської районної організації політичної партії «ВО «Батьківщина»
Ольга Сікора


Віктор Янукович облетів Домбровський кар’єр

Пт., Листопад 12, 2010 |

11 листопада Президент України Віктор Янукович відвідав наше місто. Згідно з програмою робочої поїздки, Янукович взяв участь у заході з виведення на проектну потужність нових виробництв хлору і каустичної соди ТОВ «Карпатнафтохім». Глава держави вкрай незадоволений ситуацією в Калуші і вимагає активізувати розв’язання екологічних проблем у Калуському районі.


У Ігоря Насалика тепер повна монополія влади

Пт., Листопад 12, 2010 |

У середу, 10 листопада, у палаці культури «Мінерал» відбулася урочиста перша сесія Калуської міської ради шостого демократичного скликання, на якій були присутні новообрані депутати, депутати попереднього скликання, керівники установ та організацій нашого міста, предстаники ЗМІ та багато різних гостей.


Д І Т Я М В І Й Н И Звернення голови міськрайонної «Фундації дітей війни» Сікори Ольги Мирославівни

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

Шановні краяни!
Приймаючи закони про пільги для різних категорій громадян, наші народні депутати очевидно в першу чергу піклувалися виключно про підвищення свого рейтингу. Хто і як виконуватиме обіцяне і чи взагалі виконуватиме — їх абсолютно не цікавило.  Така ситуація, на жаль, склалася і з Законом України «Про соціальний захист Дітей війни», яким передбачено щомісячну доплату у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком. Закон для соціального захисту громадян України, яким на момент закінчення (2 вересня 1945 р.) II світової війни, не виповнилося 18 років, був прийнятий ще за часів Кучми – 18 листопада 2004 р. Однак уже тоді далекоглядні депутати встановили, що він набирає чинності тільки з… 1 січня 2006 р. Фактично його виконання переклали на плечі тому парламенту та виконавчій владі, які функціонуватимуть у державі після виборів 2006 р. В Закон України «Про Державний бюджет на 2006 р.» законодавці з обіцяними виплатами вирішили не поспішати і призупинили дію ст. 6 Закону «Про захист Дітей війни». Це повторилось і з прийняттям держбюджету на наступний, 2007 рік, і так далі. На даний час Конституційним Судом скасовано ті статті держбюджету, в яких було призупинено виплату у розмірі 30 відсотків надбавки від мінімальної пенсії згаданим пільговикам. Ним же зроблено висновки, що надання пільг, компенсацій і гарантій є складовою конституційного права громадян на соціальний захист і достатній рівень життя кожного. Після такого рішення, здавалося б, проблема вирішена. Але не все так просто, адже в нашій державі громадянин змушений ще звернутись і до суду, який в індивідуальному порядку має встановити йому це право. То ж діти війни по всій країні почали масово звертатися з позовами на захист своїх прав з метою якнайшвидше отримати належну їм чималу суму недоотриманих коштів.  У результаті розгляду таких справ близько ста тисяч дітей війни по всій Україні повернули собі заборговані кошти. Статистика підтверджує, що загалом в Україні управління Пенсійного фонду не застосовують повною мірою надані їм законні права з надходження таких коштів на їх рахунки з подальшою їх виплатою тим, хто відповідно до Закону України цього потребує. Як наслідок - нестача й недоотримання багатомільйонних коштів для виплат їх соціально незахищеним громадянам.
Соціальні зобов’язання та гарантії влади повинні сприяти виконанню ст. 9 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язують вести нагляд за додержанням і правильним застосуванням усіх положень цього закону всіма установами та посадовими особами.
Тому допомогти дітям війни у захисті їх права на допомогу – справа честі кожного, хто сьогодні це розуміє й в змозі вирішити. Такою організацією, котра благочинно, безкоштовно надає своїм членам юридичну допомогу з питань виплати даних коштів в нашому місті та районі, є «Калуська міськрайонна фундація дітей війни». На рахунку нашої організації – вирішення питань повернення коштів банком «Надра», земельних та майнових чварів.
Громадська приймальня чекає на Вас. При собі потрібно мати пенсійне посвідчення та паспорт.
З повагою голова ФДВ Ольга Сікора


Горів оборіг

Пт., Листопад 12, 2010 | Кримінал |

5 листопада, в обідній час , виникла пожежа в с. Кадобна на вул.Січ. Стрільців. Горів оборіг з сіном та господарська будівля, яка належить пенсіонеру, 1946 р.н.  Вогнем було знищено шиферне покриття по всій площі, дерев’яні конструкції стодоли, оборіг з сіном, 10 т грубих кормів. На щастя, від займання врятовано житловий будинок, який знаходився поруч. Причиною пожежі послужило необережне поводження з вогнем сторонніх осіб.


Мешканці району і надалі натрапляють на вибухонебезпечні предмети

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

7 листопада в с. Завій на присадибній ділянці господарем було виявлено підозрілий предмет. Як виявилось, це був артилерійський снаряд часів Другої світової війни, діаметром 89 мм. А вже 8 листопада піротехнічною групою АРЗ СП ГУ МНС в Івано-Франківській області на місці виявлення вибухонебезпечного предмета було знешкоджено 1 артилерійський снаряд, діаметром 105 мм та 1 артилерійський снаряд, діа­метром 37 мм часів Великої вітчизняної війни, проведено 1 підрив.


Після капремонту відкрили медзаклади Пійла, Мислова та Новиці

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

Нещодавно на Калу­щині відкрили серію нововідремонтованих мед­закладів.
Так, напередодні виборів, 28 жовтня, відбулося відкриття після капітального ремонту ФАПу в селі Пійло.  Тут було встановлено систему опалення, відновлено водопостачання і водовідведення, оновлено фасад і внутрішні приміщення, здійснено перекриття даху. Для проведення ­капітального ремонту з місцевого бюджету виділено 91 тис. гривень.
Того ж дня відбулося відкриття після капремонту лікарської амбулаторії у Мислові. У цьому медзакладі здійснено капітальний ремонт системи опалення, водопостачання, водовідведення, ремонт фасаду та внутрішніх приміщень, перекриття даху. З районного бюджету виділено 190 тисяч гривень.
А у середу, 3 листопада, відбулося відкриття лікарської амбулаторії в Новиці. Тут замінено систему опалення, водопостачання і водовідведення, проведено ремонт фасаду і внутрішніх приміщень. Ці роботи обійшлись районному бюджету у 148,7 тис. грн. З бюджету ж сільської ­ради планується виділити 40 тис. грн. на зовнішні ­роботи.
Будемо сподіватися, що серія ремонтів, побудови та відкриття не лише медичних, а й культурних та освітніх закладів не закінчиться разом із закінченням виборів.


Роботи на кар’єрі відстають від графіка

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

Роботи з ліквідації загрози надзвичайної ситуації на Домбровському кар’єрі просуваються не так, як планувалося попередньо. Є певні претензії до фірми-підрядника ТОВ «Фінансова енергетична корпорація України».
На даний час проводиться формування розсолопроводу та укріплення плато відвалу №1 Домбровського кар’єру. Проте, ці роботи не відповідають запланованому графіку і, відповідно, перекачування розсолів із Хвостосховища №2 у Домбровський кар’єр ще деякий час залишиться неможливим.
Зазначимо, що фір­ма-підрядник, яка ­зай­­­­­­­­ма­єть­ся екологічно-не­­бе­зпечними об’єктами Ка­луша,  уже ­отримала 25 мільйонів гривень ­авансу.


У Калуші виявлено підроблені 50-гривневі купюри

Пт., Листопад 12, 2010 | Кримінал |

В одному з банків Калуша при перерахунку готівки було виявлено 3 купюри номіналом 50 гривень, які викликали cумнів у справжності грошей.
В ході проведення перевірки за даним фактом працівники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Калуського міськвідділу міліції встановили, що підроблені купюри могли потрапити в обіг через мережу торгівлі, зокрема, з крамниці в одному з сіл Калуського району. Продавець магазину була ошелешена такою новиною і всю ніч не спала, пригадуючи покупців, які розплачувалися купюрами 50 гривень. За фальшивомонетництво було затримано двох чоловіків, віком 32 та 22 роки. З’ясовано, що вони знали про те, що займаються шахрайством, підсовуючи у вигляді розрахунку за придбані товари в магазині підроблені банкноти.
Наразі йдеться про 3 банкноти, номіналом 50 гривень.  За інформацією Калуського міськвідділу міліції, зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи щодо збувальників фальшивих грошей.
Оперативники мають підстави стверджувати, що гроші завезені на Прикарпаття з іншої області. Власне, над тим, хто виготовляв підроблені банкноти, зараз працюють працівники міліції.


Сума заборгованості зарплати зростає

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

За інформацією Головного управління статисики, загальна ­сума за­бо­р­г­ованості із виплати­ заробітної плати найманим працівникам підприємств та організацій Калуського району станом на 1 ­жовтня 2010 р. склала 659,9 тис. грн., з неї 616,9 тис. грн., або 93,5%, припадає на економічно активні підприємства, а решта – на підприємства, які призупинили діяльність у попередніх роках.  Впродовж вересня цього року сума боргу збільшилась на 3,8%, у тому числі працівникам економічно активних підприємств – на 8,0%. Заборгованості за рахунок бюджетних коштів немає.


Калушани вшанували пам’ять розстріляних учнів торгівельної школи

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

4 листопада, близько 15:00 години, у Калуші на пл. Героїв, біля монументу «Борцям за волю України», відбулося віче, присвячене пам’яті молодих калушан, розстріляних німецькими окупантами в роки війни. У вічі взяли участь більше ста чоловік, серед яких були представники влади, громади міста, ветерани УПА, учнівська та студентська молодь, а також журналісти місцевих ЗМІ.
Як розповідали учасники,  4 листопада 1943 року, близько 12 години дня, за діяльність проти ІІІ Рейху було розстріляно 12 учнів Калуської торгівельної школи.


З нагоди Дня соціального працівника у «Мінералі» влаштували дискотеку 80-х

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

8 листопада у Калуському палаці культури «Мінерал» відбулася тематична програма святкувань з нагоди Дня працівника соціальної сфери під назвою «Сіячам надії та добра».
Програма складалася з урочистої частини та розважального блоку у форматі дискотеки 80-х.
Кращих працівників соці­альної сфери було відзначено грамота­ми. Розважав гостей сла­ветний вокально-інстру­ментальний ансамбль «Го­лубі кристали», що функ­ціонує при палаці культури «Мінерал» ще з 60-х років.
Зазначимо, що День працівника соціальної сфери відзначають в Україні щорічно у першу неділю листопада.


Батьківська нелюбов

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

Поява та існування в сучасному суспільстві великої кількості проблемних сімей несе в собі серйозну загрозу. Цей феномен виступає, з одного боку, дестабілізуючим чинником духовності суспільства, а з другого, проблемна сім’я є засобом десоціалізації та дезадаптації індивіда. На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема. Згідно з Конституцією України та Законом України «Про охорону дитинства», діти рівні у своїх правах незалежно від походження, чи від того, народжені вони у шлюбі, чи поза ним. Відповідно до Конвенції «Про права дитини», батьки несуть відповідальність за здоров’я та виховання своїх дітей. На жаль, реальність значно жорстокіша і деякі батьки, замість захисників, стають ворогами своїх нащадків. Тому вчинення злочину стосовно дитини, а тим більше з боку її батьків, викликає особливий суспільний резонанс.


Юлія Романів: «Я вірю у світле майбутнє»

Пт., Листопад 12, 2010 | Інтерв’ю |

Сьогодні, напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, гостею «Абевегедейки» «Західного Вісника» є молода, красива та вже достатньо відома у Калуші ведуча радіо «Шанс» – Юлія Романів.  І хоча її голос лунає з наших радіоприймачів лише близько року, однак вже встиг полюбитися багатьом калушанам. Окрім того, що Юля – відома ведуча, вона ще є люблячою матусею для чарівного п’ятилітнього сина Святика. Сподіваюсь, наша розмова з цією милою людиною сподобається вам не менше, ніж передачі, які веде Юля.


Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період

Пт., Листопад 12, 2010 | Суспільство |

Щорічно в нашій державі виникає біля 60 тисяч пожеж. Тільки за 9 місяців 2010 року в Україні виникло 49 тис. 930 пожеж, внаслідок яких загинуло 1822 людини, в тому числі 51 дитина, 1154 людини отримали травми. Загальні збитки від пожеж за 9 місяців 2010 року склали біля 2-х мільярдів гривень. Щоденно в державі, в середньому, виникає 135 пожеж, на яких гине 7 людей та 4 людини отримують травми.
За 9 місяців 2010 року на території Івано-Франківщини виникло 820 пожеж, у вогні загинуло 36 осіб, в тому числі 1 дитина, 36 мешканців краю на пожежах отримали травми. Вогонь завдав матеріальних збитків на суму близько 23 млн. гривень.
Як свідчить статистика, майже 80 % пожеж виникають в житловому секторі.
Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду стан протипожежного захисту в державі значно ускладнюється.  В цей період виникає більше половини всіх пожеж від загальної річної кількості, а загибель людей становить понад 70 % від їх загального числа.
Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей, пам’ятайте:
– не допускайте використання для обігріву приміщень, несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів, газових кухонних плит;
– в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким ­чином, аби уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей;
– відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
– дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
– не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
– не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
– тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте й не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками;
– не паліть у ліжку!!! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях!
Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!
У разі виникнення пожежі ­негайно телефонуйте 101!


Калуський РВ ГУ МНС


Сторінка 253 із 289 | « Перш.  <  251 252 253 254 255 >  Ост. »