Суббота, Травень 28, 2016 | RSS-канал

 
Суспільство | Пт., Серпень 02, 2013

Оформлення документів для виїзду дитини за кордон

Час відпусток зараз у розпалі, а тому багато сімей планують відпочити за кордоном. Тому сьогоднішня консультація правничої компанії «Іван Ватутін і партнери» буде присвячена порядку оформлення паспортних документів для виїзду з дитиною за кордон.

Закордонний паспорт може бути видано громадянину України, який досяг 18 років. Лишень у виняткових випадках паспорт для виїзду за кордон може бути виданий неповнолітньому:
– при необхідності самостійного виїзду за кордон громадян України, які не досягли 16 років;
– у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини до 18 років;
– у разі постійного або тимчасового проживання за кордоном осіб, які досягли 16 років.
У тому випадку, коли дитина подорожує з батьками чи одним із них, достатньо, щоб відомості про дитину були внесені у паспорт одного із супроводжуючих батьків. Для дітей, які досягли п’ятирічного віку, в паспорт батьків уклеюється фотокартка дитини. Якщо ж дитина подорожує з іншими особами, тоді необхідно оформити проїзний документ дитини.
Всі документи для виїзду за кордон громадянам України видаються територіальними органами Державної міграційної служби. Зробити це можна в будь-якому територіальному органі ДМС, незалежно від місця проживання.
Документи, які необхідні для внесення відомостей про дитину в закордонний паспорт батьків:
– заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон;
– платіжний документ (квитанція) з відміткою банку про оплату вартості адміністративної послуги;
– паспорт громадянина України (в разі досягнення дитиною 16 років);
– свідоцтво про народження (в разі якщо дитині менше 16 років);
– закордонний паспорт батьків;
– на дітей віком від 5 до 18 років фотокартки розміром 35 х 45 мм.
Термін розгляду:
Відомості про дитину вносяться в паспорт упродовж не більш як одного місяця з дня подачі документів. Дострокове оформлення здійснюється у термін до 10 робочих днів.
Якщо поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, – упродовж трьох робочих днів.
Документи, що необхідні для оформлення проїзного документа дитини:
– заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон;
– платіжний документ (квитанція) з відміткою банку про оплату вартості адміністративної послуги та вартості бланка;
– нотаріально засвідчене клопотання батьків (або законних представників) про видачу проїзного документа дитини, а в разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, – того з них, із ким проживає дитина. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон;
– паспорт громадянина України, а на дітей, які не досягли 16-річного віку;
– свідоцтво про народження (оригінал і копія);
– згода дитини, оформлена письмово і нотаріально посвідчена (в разі виїзду з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років);
– три фотокартки розміром 35х45 мм.
Дитина у віці від 16 до 18 років подає заяву особисто. В інших випадках звернутися за оформленням дитячого проїзного документа можуть його батьки або інші законні представники.
Термін розгляду:
Заяви про оформлення проїзного документа дитини розглядаються впродовж 30 робочих днів із дня подання документів. Дострокове оформлення займає до 10 робочих днів. Якщо ж поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, – протягом трьох робочих днів.
Якщо у Вас з’явилися додаткові питання чи необхідність в юридичній консультації та юридичних послугах, звертайтесь за телефонами правничої компанії «Іван Ватутін і партнери» (050) 433-53-09, (067) 342-42-59, (0342) 71-34-07, або надсилайте запити на електронну скриньку редакції газети: .JavaScript має бути увімкнений для перегляду цієї адреси електронної пошти).